XVI Niedziela zwykła 18.07.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we czwartek święto Marii
    Magdaleny,
  • w piątek święto św. Brygidy – Patronki Europy,
  • w sobotę św. Kingi.

Dziś po wszystkich Mszach święcimy pojazdy: samochody, motory, skutery, rowery, hulajnogi itp., można nabyć artykuły związane z motoryzacją. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Tetmajera numery nieparzyste a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Tetmajera numery
parzyste.

3. Dziękujemy Róży św. Józefa za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Stanisława.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem : „Chrystus Drogą, Prawdą i Życiem”. Tegoroczna pielgrzymka przybierze dwie formy: sztafetową oraz z noclegami we własnych namiotach. W formie sztafety grupa bł. Wincentego wędrować będzie 12 sierpnia czyli dzień wejścia na Jasną Górę. Dojazd autokarem oraz powrót. Zapisy będą w naszej świątyni w niedzielę 1 sierpnia o godz. 14.00.
Należy dokonać wpłaty 25 zł., druga osoba z rodziny 15zł. trzecia 10 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców. Każdy uczestnik wypełnia formularz i ankietę dotyczącą zdrowia, które składa się u ks. przewodnika grupy.

6. Papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzić 25 lipca a więc w najbliższą niedzielę. Będziemy się modlić za te osoby w sposób szczególny na Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy rodziny lub sąsiadów o pomoc, aby te osoby mogły przybyć do kościoła.

7. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pomocy poszkodowanym na skutek nawałnic w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii w najbliższą niedzielę będziemy zbierać do skarbony dobrowolne ofiary na ten cel.

8. Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie organizuje akcję Zbiórki krwi 21 lipca 2021r. W środę w godzinach od 9.00 do 12.00 na placu przed budynkiem wspomnianego MGOPS przy ul. Reja 3. Osoby zainteresowane prosi się o kontakt telefoniczny do tego Ośrodka. Numer telefonu 15 846 34 93. Szczegóły w gablocie.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Władysław Strojek. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.