XV Niedziela zwykła 11.07.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Brunona z Kwerfurtu,
  • we wtorek świętych Pustelników Andrzeja i Benedykta,
  • we czwartek św. Bonawentury,
  • w piątek NMP z Góry Karmel.
  • Od 18- 25 lipca będziemy obchodzić XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.
  • W niedzielę 18 lipca będziemy po wszystkich Mszach święcić pojazdy: samochody, motory, skutery, rowery, hulajnogi itp., będzie można nabyć artykuły związane z jazdą samochodem. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Wojska Polskiego a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Tetmajera numery nieparzyste.

3. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Józefa.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem : „Chrystus Drogą, Prawdą i Życiem”. Tegoroczna pielgrzymka przybierze dwie formy: sztafetową oraz z noclegami we własnych namiotach. W formie sztafety grupa bł. Wincentego wędrować będzie 12 sierpnia czyli dzień wejścia na Jasną Górę. Dojazd autokarem oraz powrót. Zapisy będą w naszej świątyni w niedzielę 9 sierpnia o godz. 14.00. Należy dokonać wpłaty 25 zł., druga osoba z rodziny 15zł. trzecia 10 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców. Każdy uczestnik wypełnia formularz i ankietę dotyczącą zdrowia, które składa się u ks. przewodnika grupy.