XIV Niedziela zwykła 05.07.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,
  • we czwartek św. Jana z Dukli.
  • Od 18- 25 lipca będziemy obchodzić XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.
  • W niedzielę 18 lipca będziemy po wszystkich Mszach święcić pojazdy: samochody, motory, skutery, rowery, hulajnogi itp., będzie można nabyć artykuły związane z jazdą samochodem. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Zybury, Stawowej i Jagodowej a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul Wojska Polskiego.

3. Dziękujemy Róży Podwyższenia Krzyża za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Miłosierdzia Bożego.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Jutro o godz. 17.50 zostaną przywiezione relikwie bł. Ks. Michaela McGivneya założyciela Rycerzy Kolumba. Następnie zostaną wprowadzone do naszej świątyni i nastąpi akt powitania a potem rozpocznie się Msza św. Po Komunii św. zawierzymy nasze rodziny Bogu przez wstawiennictwo błogosławionego. Po Mszy św będzie odmówiony różaniec i Litania do bł. Michała. Podobnie będzie we wtorek a w środę o godz. 17.00 rozpocznie się różaniec a potem przed Mszą św. nastąpi pożegnanie relikwii i przewiezienie do następnej parafii.
W trakcie nawiedzenia zachęcamy do składania darów dla osób potrzebujących z terenu naszej Gminy do kosza, który znajduje się obok relikwii.

6. Dziś po Mszach Świętych w zakrystii można jeszcze złożyć podpis pod projektem ustawy wprowadzającym ochronę przestrzeni publicznej przed
profanacjami i propagandą LGBT. Jest potrzebny nr pesel.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Stanisława Kapusta. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.