XIII Niedziela zwykła 27.06.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Ireneusza,
  • we wtorek Uroczystość Piotra i Pawła – Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 – taca na stolicę Apostolską,
  • w sobotę święto Tomasza Apostoła.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Sosnowej i Witosa a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Zybury, Stawowej i Jagodowa.

3. Dziękujemy Róży Chrystusa Króla za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Podwyższenia Krzyża.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Konferencja Episkopatu Polski na ostatnim zebraniu zniosła dyspensę od uczestniczenia we Mszy Św. Każdy kto może o własnych siłach być w kościele powinien to uczynić. Uczestniczenie przez internet lub telewizję jest zarezerwowane dla osób chorych.

7. Bóg zapłać rodzicom i dzieciom za obecność na Mszy św. na zakończenie roku szkolnego. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku a jednocześnie niech ten czas pomoże zbliżyć się do Boga poprzez uczestnictwo we Mszy św. i w innych modlitwach.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na konkretną godzinę od 22.00 do 6.00.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.
Wieczorem chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. Dziś po Mszach Świętych będzie można złożyć podpis pod projektem ustawy wprowadzającym ochronę przestrzeni publicznej przed profanacjami i propagandą LGBT. Jest potrzebny nr pesel.