XII Niedziela zwykła 20.06.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Alojzego Gonzagi,
  • we czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • 17 czerwca Ks. Prałat obchodził 49 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich, życzymy Mu obfitości łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Bożej Naszej Patronki. Mamy nadzieję, że za rok będziemy świętować Złoty Jubileusz. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Czcigodnym Jubilacie.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. P. Skargi i Piwnej a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Sosnowej i Witosa.

3. Dziękujemy Róży Marii Teresy Ledóchowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Chrystusa Króla.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. We wtorek o godz. 18.00, Ks. Biskup Edward Frankowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas ósmych. Spowiedź dla kandydatów, świadków i ich rodzin odbędzie się jutro o godz. 16.30. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów do spowiedzi na zakończenie roku codziennie pół godziny przed Mszą św. Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego będzie w piątek o godz. 8.00 lub o godz. 18.00 w zależności o której godzinie jest rozdanie świadectw.

6. Diecezjalne Studium Organistowskie przy Instytucie Teologicznym w Sandomierzu ogłasza nabór na rok akademicki 2021/2022 szczegóły dla zainteresowanych w gablocie.

7. Decyzją Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza Ks. Michał został przeniesiony do Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu a z tamtej Parafii do nas przychodzi Ks. Paweł Dobrowolski. Dziękujemy Ks. Michałowi za dwuletnią posługę w naszej wspólnocie i życzymy, aby w nowej Parafii doznawał obfitości Bożych łask i opieki Tej, Która Nieustannie Pomaga. Będziemy polecali Go Bożej opiece w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.

8. Na dzień 25 czerwca tj. piątek na godz. 13.00 planujemy wywóz makulatury, proszę Parafian, jeśli ktoś posiada makulaturę o przywiezienie i złożenie pod domem katechetycznym od strony zachodniej. Najlepiej w piątek do wspomnianej godziny, aby nie zamokło wcześniej. Nie będzie wcześniej kontenera ze względu na koszty, dlatego prośba, by to uczynić w piątek. Będzie ona przeznaczona jako pomoc misjonarzom m.in. kopanie studni.

9. W niedzielę 27 czerwca po Mszach Świętych będzie można złożyć podpis pod projektem ustawy wprowadzającym ochronę przestrzeni publicznej przed profanacjami i propagandą LGBT. Jest potrzebny nr pesel.