Sakrament Bierzmowania w naszej parafii

“Sakrament bierzmowania jest nazywany sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Zakłada on bowiem i umacnia dojrzałość jednak jej nie powoduje. Przyjmując go potwierdzamy swą wiarę i przynależność do Kościoła. O tym informuje nas łacińska nazwa bierzmowania confirmatio baptismo. “Confirmatio” oznacza “potwierdzenie, umocnienie, wzmocnienie, ugruntowanie, utrwalenie, pokrzepienie, dodanie odwagi”.

21 czerwca nowodębska młodzież z naszej parafii weszła na nową drogę życia chrześcijańskiego przyjmując z rąk JE Księdza Biskupa Edwarda Frankowskiego Sakrament Bierzmowania.

Jak podkreślił w swojej homilii Ks Biskup Frankowski:

“(…)młodzież otrzymuje wyjątkowe dary Ducha Świętego tym samym przyjmując ten sakrament należy pamiętać o Bogu, pamiętać o Chrystusie Królu, pamiętać o Eucharystii, gdyż łatwo w dzisiejszym czasie zatracić wszelkie wartości i zatracić kontakt z Bogiem (…)”.

W trakcie homilii Ksiądz Biskup przytoczył życiorys bł. Carlo Acutisa geniusza informatycznego, którego wyróżniała od swych rówieśników nieprzeciętna wiara. Dwa lata wcześniej od kolegów przystąpił do I Komunii świętej. By to marzenie siedmiolatka mogło się ziścić, musiał zdać specjalny egzamin. A potem nie było już dnia, by nie uczestniczył w Eucharystii, nie odmawiał różańca czy zapomniał o pierwszopiątkowej spowiedzi. Carlo zmarł w wieku 15 lat.

Jego matka tak mówiła o synu:

“(…)gdy białaczka w piorunującym tempie odbierała mu siły, uczyłam się od niego cierpliwości i zaufania. Nie bał się stawiać trudnych pytań o kres życia. Dzięki synowi zaczęłam klękać przy nim do modlitwy – wyznaje wzruszona matka. Syna nazywa swoim małym zbawicielem, bo dzięki niemu cała rodzina zbliżyła się do Boga.(…)” 

W czasie wtorkowej Mszy Świętej była również okazja do złożenia życzeń JE Księdzu Biskupowi Edwardowi Frankowskiemu w związku z 60 rocznicą święceń i posługi kapłańskiej. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przyjęcia Sakramentu Bierzmowania: