Wniebowstąpienie Pańskie 16.05.2021

1. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego.

  • Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za generalne posprzątanie świątyni, za piękną dekorację z okazji dzisiejszej uroczystości, za złożenie ofiary na dar dla kościoła, która została przeznaczona na zakup figur do kaplicy adoracji. Dziękuję Małżonkom, którzy przeznaczyli na ten cel ofiarę z okazji jubileuszu.
  • Od jutra rozpoczyna się Biały Tydzień, w którym dzieci wraz z rodzicami będą przychodzili do kościoła na Mszę św. i nabożeństwo majowe, aby w ten sposób podziękować Bogu za największy dar jaki dziś po raz pierwszy otrzymały.
  • Dziś zbiórka do skarbony na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
  • Za tydzień na Mszy św. o godz. 14.00 dzieci będą przeżywały rocznicę przyjęcia po raz pierwszy Jezusa do swoich serc. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 17.00. Prosimy rodziców w tym tygodniu do posprzątania Kościoła.

2. Jako wspólnota parafialna jesteśmy zaproszeni w najbliższą środę do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonego przez wspólnotę Intronizacyjną NSJ jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pychy i nie liczenia się z Bożym Prawem a także w intencji o nawrócenie i odrodzenie Narodu Polskiego. Początek o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia a zakończenie Nabożeństwem Majowym.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. W piątek o godz. 16.00 do salki na plebanii zapraszamy wszystkich chętnych na kurs komputerowy, który wznawiamy po przerwie związanej z pandemią.

5. Spotkania z uczniami klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdą środę o godz. 18.00 – Msza św. i później katecheza.

6. Zachęcamy do obejrzenia w internecie filmu ”Wyrok na Niewinnych” o którym mogliśmy przeczytać w ostatnich „ Dobrych Nowinach”. Można go zobaczyć w kinie internetowym pod adresem : www.RafaelKino.pl. Polecany jest szczególnie rodzicom i młodzieży.
W najbliższą niedzielę w salce parafialnej o godz. 18.00 zostanie odtworzony film „Czyściec”. Polecamy bardzo go obejrzeć. Pokazuje na podstawie relacji Mistyków, co człowieka czeka po śmierci.

7. Od 17 maja rozpoczyna się rekrutacja do szkół . Zachęcamy młodzież, aby kontynuowała naukę w Nowej Dębie. Dyrektor i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół nr 1 zapraszają wszystkich chętnych do Liceum Ogólnokształcącego, które w tym roku obchodzi 70-lecie swego istnienia. Bliższe informacje o kierunkach kształcenia znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń i na stronie tej uczelni. Również Zespół Szkół nr 2 zaprasza chętnych do kształcenia się w tej szkole w Technikum, w Szkole Branżowej, w Liceum. Więcej informacji na stronie internetowej tej szkoły. Szkoła posiada też ofertę edukacyjną dla dorosłych.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Małgorzata Grosiak. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.