VI Niedziela Wielkanocna 09.05.2021

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w piątek święto św. Macieja Apostoła.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbony na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
  • W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W czwartek 13 maja będziemy przeżywać nabożeństwo fatimskie. Najpierw nabożeństwo majowe, następnie Msza św. z kazaniem i procesja wokół kościoła z modlitwą różańcową.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Małej i z domów na ul. Spółdzielczej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul.Willowej, Spacerowej i Wczasowej.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. Dyrektor SOK w Nowej Dębie oraz Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert upamiętniający 101 rocznicę urodzin Wielkiego Polaka – Karola Wojtyły. Koncert pt.” Nuty góralskie św. Jana Pawła II” odbędzie się 16 maja w niedzielę o godz. 16.00 w kościele Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie.

5. Spotkania z uczniami klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdą środę o godz. 18.00 – Msza św. i później katecheza. Spowiedź dla dzieci, które przystąpią do I komunii św. i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godz. 9.00 a uroczystość przejęcia po raz pierwszy Jezusa odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 14.00.

6. Od ponad roku znajduje się w naszej świątyni Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to wielkie wyróżnienie dla naszej wspólnoty, że możemy codziennie przez cały dzień adorować Jezusa. Jezus czeka na każdego z nas, aby nam coś ważnego powiedzieć, aby wzmocnić nasze siły, aby uzdrawiać nasze dusze i ciała. Zachęcamy do korzystania z tego wielkiego dobrodziejstwa, wszyscy potrzebujemy takich spotkań z Bogiem Żywym.
W
związku z tym, że nieraz Kaplica jest pusta zapraszamy poszczególne wspólnoty działające w naszej Parafii do dyżurów modlitewnych. Jest to zachęta nie przymus, jeśli skorzystamy z tego zaproszenia samego Jezusa, szybko przekonamy się o skuteczności tej wyjątkowej modlitwy. Mamy nadzieję, że poszczególne wspólnoty odbiorą to jako zmobilizowanie ich do tej wyjątkowej posługi.
Dyżury na dni tygodnia są
wypisane i umieszczone w gablocie i na stronie https://parafiamatkibozej.com.pl/2021/05/09/dyzury-wspolnot-w-kaplicy-adoracji/. Bóg zapłać za zrozumienie tej bardzo ważnej sprawy. Proszę przewodniczących poszczególnych wspólnot o zorganizowanie we własnym gronie dyżurów na konkretne godziny. Adoracja odbywa się w ciszy, aby nie przeszkadzać komuś, kto chce zanosić do Boga własne modlitwy.