V Niedziela Wielkanocna 02.05.2021

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • jutro – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze św. jak w każdą niedzielę. Uroczysta Suma o godz. 12.00.
  • W tym dniu można zyskać odpust zupełny czyli darowanie kar doczesnych jeśli spełnimy warunki m.in. stan łaski, dlatego prosimy skorzystać z sakramentu pokuty. Pamiętajmy o wywieszeniu w tych dniach flag narodowych i maryjnych.
  • We wtorek św. Floriana – Patrona Strażaków, pamiętajmy w modlitwach o naszych strażakach, we czwartek święto Apostołów Filipa i Jakuba,
  • w sobotę Uroczystość św. Stanisława – Patrona Polski.
  • We wtorek 4 maja na nabożeństwie i Mszy św będziemy gościć w naszej parafii Ks. Profesora i dwóch kleryków z naszego Seminarium Duchownego.
    Po Mszy św. Spotkanie z ministrantami i lektorami serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Konopnickiej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Małej i z domów na ul. Spółdzielczej.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. Dziękujemy Róży Zwiastowania NMP za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Wspomożenia Wiernych.

5. Spotkania z uczniami klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdą środę o godz. 18.00 – Msza św. i później katecheza. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony młodzieży w dniu 22 czerwca o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek i piątek miesiąca.
W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą
św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na konkretną godzinę od 22.00 do 6.00.
W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Andrzej Łeptuch. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.