IV Niedziela Wielkanocna 25.04.2021

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej Patronki Europy.
  • Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wzrost powołań, niech to będzie stała nasza troska i pamięć, aby nie zabrakło nigdy szafarzy świętych sakramentów i głosicieli Słowa Bożego. Z tej racji we wtorek 4 maja na Mszy Św. i nabożeństwie będziemy gościć w naszej parafii Przedstawicieli naszego Seminarium Duchownego.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 13, Żeromskiego, Korczaka i Zielonej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Konopnickiej.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku, nowe egzemplarze „Dobrych Nowin”oraz broszurki „ Jak czytać i rozumieć Pismo Święte”.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej z Lourdes za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Zwiastowania NMP.

5. Dziś na Mszy św. o godz. 9, 10.30 i 12.00 aktor filmowy i teatralny zaprezentuje fragmenty ” Kazań Sejmowych” Ks. Piotra Skargi. Po Mszy św. odbędzie się miniscenium- ”Jak Pan Jezus do Nowej Dęby pielgrzymował”. O godz. 14.00 zapraszamy wszystkich chętnych na spektakl „ Jubilat” zakończony Koronką do Miłosierdzia Bożego.

6. W najbliższą środę na Mszy św. o godz. 18.00 z inicjatywy Parafianek zostanie powołana do istnienia nowa wspólnota modlitewna św. Joanny Beretty Molla. Głównym celem będzie modlitwa w intencji nienarodzonych o prawo do życia, za tych, którzy dokonali aborcji, aby wyznali ten grzech na spowiedzi, następnie za małżonków, którzy pragną mieć dzieci a nie mogą i za rodziców, aby wychowywali swoje dzieci po katolicku dając im przykład żywej wiary. Jeśli ktoś chce się włączyć do tej wspólnoty to w tym dniu będzie możliwość zapisania się.

7. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będą codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.30.
W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Wieczorem zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.