III Niedziela Wielkanocna 18.04.2021

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w piątek Uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski.
  • Z racji Tygodnia Miłosierdzia możemy złożyć dobrowolne ofiary dla biednych i potrzebujących do skarbony z napisem Tydzień Miłosierdzia. Dziś Młodzież z KSM i Rycerze Jana Pawła II rozprowadzają przed kościołem kuferki ze słodką niespodzianką. Dary złożone za nie będą przeznaczone na powyższy cel.
    Jako wspólnota Parafialna chcemy w kończącym się Tygodniu Miłosierdzia zainicjować akcję dla potrzebujących. W kościele obok chrzcielnicy będzie skarbona z napisem: „Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”. Środki złożone będą przekazywane potrzebującym.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Spółdzielczej – następnych 16 numerów a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 13, Żeromskiego, Korczaka i Zielonej.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej z Lourdes. Zapraszamy dziś na różaniec o godz. 16.00.

5. W poniedziałek spotkanie dzieci komunijnych o godz. 15.30. Uroczystość I Komunii planowana jest w niedzielę 16 maja o godz. 14.00. Rocznica I Komunii świętej odbędzie się 23 maja o godz. 14.00.

6. Od 1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i mieszkań. Jest on obowiązkowy. Można dokonać poprzez internet na stronie spis.gov.pl lub utworzony w punkcie spisowym, który będzie na terenie każdej gminy.

7. W przyszłą niedzielę pod koniec Mszy św. o godz. 9, 10.30 i 12.00 aktor filmowy i teatralny zaprezentuje fragmenty ”Kazań Sejmowych” Ks. Piotra Skargi oraz miniscenium- ”Jak Pan Jezus do Nowej Dęby pielgrzymował”. O godz. 14.00 zapraszamy wszystkich chętnych na spektakl „Jubilat” zakończony Koronką do Miłosierdzia Bożego.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Stanisława Grzesik. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.