II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 11.04.2021

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji Bóg obiecuje coś, czego nie jesteśmy wstanie pojąć, ale On mówi prawdę. Kto dzisiaj przystąpi godnie do Komunii św., odmówi koronkę do Bożego Miłosierdzia najlepiej o godz. 15.00 i zwróci się z wielką ufnością do Boga otrzyma darowanie wszystkich win i kar za grzechy. Coś takiego dokonuje się tylko w czasie chrztu św., a Bóg dziś pragnie nam tego udzielić. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich chętnych do kościoła lub przez internet do udziału w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia.
Od dziś przeżywamy 76 Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji można w następną niedzielę złożyć dobrowolne ofiary dla biednych i potrzebujących do skarbony z napisem Tydzień Miłosierdzia.
W tym dniu Młodzież z KSM i Rycerze Jana Pawła II będą rozprowadzać przed kościołem kuferki ze słodką niespodzianką. Dary złożone za nie będą przeznaczone na powyższy cel.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Spółdzielczej – pierwsze 16 numerów a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Spółdzielczej następne 16 numerów.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Niepokalanej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Różańcowej.

5. 28 kwietnia w środę na Mszy św. o godz. 18.00 z inicjatywy Parafianek zostanie powołana do istnienia nowa wspólnota modlitewna św. Joanny Beretty Molla. Głównym celem będzie modlitwa w intencji nienarodzonych o prawo do życia, następnie za małżonków, którzy pragną mieć dzieci a nie mogą i za rodziców, aby wychowywali swoje dzieci po katolicku dając im przykład żywej wiary. Jeśli ktoś chce się włączyć do tej wspólnoty to wtedy będzie możliwość zapisania się.

6. Wspólnota wiedzy – Razem ku mądrości” to hasło towarzyszące tegorocznej kampanii rekrutacyjnej. Pierwszym wydarzeniem w ramach kampanii będą KULuary Kierunków – prezentacja blisko 50 kierunków jakie można studiować na KUL. Termin 14-16 kwietnia, online, g.13.00 Transmisja live za pośrednictwem kanału Youtube KULstudia oraz mediów społecznościowych. W ofercie studiów KUL proponuje kształcenie na blisko 50 kierunkach. Nowością jest położnictwo – studia stacjonarne I stopnia oraz dietetyka w Filii KUL w Stalowej Woli, gdzie w planach również uruchomienie nauk o rodzinie, administracji oraz bezpieczeństwa narodowego.. Oferta ma być aktualizowana po 5 maja br. Serdecznie zapraszamy maturzystów oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Wojciech Abramowski. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.