Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 05.04.2021

1. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy Parafianom i Gościom najlepsze życzenia. Niech zawsze w naszej codzienności towarzyszy nam świadomość, że cierpienie prowadzi do zbawienia. Jezus Zmartwychwstały idzie z nami przez życie tak jak z uczniami  idącymi do Emaus, rozpoznajmy Go w Eucharystii, w sakramencie pokuty, w drugim człowieku, szczególnie chorym, biednym i zagubionym. Niech radość promieniująca z pustego grobu wszystkim nam się udziela. Szczęść Boże w świętowaniu tych wielkich tajemnic, których jako ludzie wierzący jesteśmy świadkami.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę.

Przez cały tydzień przeżywamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, jest to jedno wielkie święto, dlatego niech to będzie widoczne w naszym życiu przez obecność na Eucharystii.

Od Wielkiego Piątku trwamy również w nowennie do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego, które od lat jest obchodzone w II Niedzielę Wielkanocną. Jezus obiecuje wielkie łaski w tych dniach a szczególnie  w samo święto.

Za tydzień  o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich  do kościoła na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy się włączyli w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękuję innym osobom, które pomagały przy dekoracji.

Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się  do właściwego przeżycia liturgii w dni świąteczne.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 3  a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Spółdzielczej – pierwsze 16 numerów. 

4. Świąteczna prasa katolicka do nabycia na stoliku.

5. Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.

6. Z poniedziałku wielkanocnego ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na KUL.

7. Dziękujemy Róży Matki Bożej Fatimskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Matki Bożej Niepokalanej. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

8. W najbliższą środę  zapraszamy na męski różaniec do kaplicy Adoracji, który poprowadzą Rycerze Kolumba o godz. 20.30. Jeśli będzie więcej osób modlitwa będzie w kościele.

9. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Stanisław Wawrzonek i Barbara Firmanty. Módlmy się w ich intencji – wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.