EDK 2021 ZA NAMI

26 marca po wieczornej Mszy Świętej, koncelebrowanej przez Ks. Henryka Króla, która była preludium do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pielgrzymi wyruszali w ponad 40 km trasę mającą swój początek i koniec właśnie w naszym Kościele. Jak podczas każdej edycji tak i teraz nie brakowało wiernych, którzy po raz pierwszy w ten sposób chcieli przeżywać misterium Męki Pańskiej, ale również była spora grupa osób dla których nie była to pierwsza edycja EDK. W trasę wyruszyło ponad 70 pątników, których czekała noc oraz duchowe przeżycia.  

Tegoroczną trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej noszącej nazwę “Zielonej Bł. Wincentego” przygotował stały uczestnik pieszych pielgrzymek na Jasną Górę Wojciech Serafin  oraz Sylwester Stróż. 

           

Na zdjęciach: Wojciech Serafin oraz Sylwester Stróż twórcy trasy Bł. Wincentego.   

Szlak EDK prowadził urokliwymi terenami gminy Nowa Dęba oraz Majdan Królewski a piękna pogoda jaka tej nocy dopisywała pielgrzymom dopełniła atmosfery tego wyjątkowego momentu.         

W podsumowaniu wszyscy zgodnie twierdzili, że był to kolejny dobry czas dla którego warto poświęcić chociażby kilka chwil, które bezsprzecznie na lata pozostają w pamięci. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Nowodębskiej EDK 2021