Niedziela Palmowa 28.03.2021

1. Dziś w liturgii Kościoła rozpoczyna się Wielki Tydzień. To w Nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla człowieka. Trzeba nam czynić refleksję nad naszym życiem i ostatecznym przeznaczeniem. Będzie nam w tym pomagała bardzo uroczysta i zawierająca szczególną treść Liturgia Wielkiego Tygodnia.
Zgodnie z obecnymi przepisami sanitarnymi w kościele może przebywać jedna osoba na 20 m2 przy zachowaniu odległości przynajmniej 1,5 m. Wszystkich obowiązuje zakrywanie maseczką ust i nosa za wyjątkiem osób sprawujących kult. Dotyczy to również tych, którzy będą obecni na nabożeństwach poza świątynią.

2. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Bożym Grobie w Triduum Paschalne ze względu na ograniczenia będzie przebiegać według porządku, który jest zamieszczony poniżej i w gablocie. Prosimy przestrzegać godzin, aby nie blokować, tych, którzy zechcą przyjść do kościoła. 
Jeśli ktoś nie może adorować w wyznaczonych godzinach, może przyjść w piątek od 19 do 24.00 lub w sobotę od 17.00 do 19.00 – zachowując limit osób w kościele.
W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej na godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Następnie przeniesienie i Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.
W Wielki Piątek od godz. 8.00 adorujemy Jezusa w Ciemnicy do Liturgii Wielkiego Piątku, która rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 17.30 a następnie Liturgia Słowa, Modlitwa Wiernych, Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Jezusa do Grobu, gdzie będziemy czuwać na modlitwie do godz. 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli od mięsa i 3 posiłki na dzień w tym 2 nie do syta.
W Wielką Sobotę adorujemy Jezusa przy Bożym Grobie od godz. 8.00 aż do Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się o godz. 19.00. Do południa będzie poświęcenie pokarmów na stół świąteczny w kościele i na zewnątrz zachowując limity od 9.00 do 12.00 co pół godziny i o 14.00 i 14.30. O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia i do modlitw z okazji Pierwszej soboty.
W Niedzielę Zmartwychwstania Jezusa o godz. 6.00 – Rezurekcja bez procesji.
Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana w kościele z zachowaniem limitu osób. Jeśli wchodząc do kościoła widzimy, że jest już limit, prosimy o uczestniczenie poza świątynią lub łączenie się z nami przez transmisję.

3. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie byli u spowiedzi i u Komunii św., będziemy odwiedzać w domach w środę od godz. 9.00.

4. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego.
Pragnę – powiedział Pan Jezus do św. Siostry Faustyny – abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego. A Ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego (…). W każdym dniu prosić będziesz Ojca Mojego przez gorzką mękę Moją o łaski dla tych dusz.
W każdym dniu najlepiej o godz. 15.00 odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwy przypisane do danego dnia.
O godzinie 21.00 odbędzie się czuwanie modlitewne w rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II prowadzone przez Rycerzy Św. Jana Pawła II oraz młodzież z KSM.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 2 a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Szkolnej 3.

6. Prosimy w tym tygodniu o prowadzenie różańca Różę Matki Bożej Fatimskiej.

Godziny Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Bożym Grobie