II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

1. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • we czwartek św. Kazimierza Królewicza.
  • W okresie Wielkiego Postu w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00, w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 16.00 i 17.30. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków. Wyjątkowo po drodze krzyżowej o godz. 16.00 będzie udzielana Komunia św.
  • Dziś zbiórka do skarbony jako pomoc dla misjonarzy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z VII i VIII klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 106.

3. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową pod Hasłem „ Rewolucja pięknych ludzi”, która odbędzie się 26.03.2021r. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00 w kościele MBKP w Nowej Dębie, skąd każdy wyruszy indywidualnie, by rozważyć 14 stacji drogi krzyżowej przez Tarnowską Wolę, Alfredówkę, Budy Stalowskie, Rozalin, Hutę Komorowską i Nową Dębę. Trasa liczy 41 km. Zapisów można dokonać na oficjalnej stronie www.edk.org.pl. Powstała również strona EDK Nowa Dęba na Facebooku, będą tam zamieszczone wszystkie niezbędne linki i informacje.

4. Przez cały miesiąc marzec po Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do św. Józefa.
W poniedziałek 1 marca rozpoczynamy nowennę do bł. Ks. Michała
McGiwneya przed rocznicą kiedy to 15 marca 2008r. Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności cnót założyciela Rycerzy Kolumba. Będzie to dziękczynienie Rycerzy Kolumba za beatyfikację ich Założyciela, która miała miejsce 31 X 2020r.

5. W każdą I środę miesiąca zapraszamy na męski różaniec do kaplicy Adoracji, który poprowadzą Rycerze Kolumba o godz. 20.30. Jeśli będzie więcej osób modlitwa będzie w kościele.

6. Dziękujemy Róży św. Stanisława za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Wojciecha.

7. W niedziele Wielkiego Postu o godzinie 18.00 na plebanii trwa kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W
I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na konkretną godzinę od 22.00 do 6.00.
W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 16.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.
W I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Wieczorem chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.