I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

1. W liturgii Kościoła wspominamy: jutro święto Katedry św. Piotra.

2. W okresie Wielkiego Postu:

  • w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne –  o godz. 16.00,
  • w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30.

Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

3. Na stoliku jest wyłożona Księga Trzeźwościowa – można zadeklarować abstynencję od alkoholu na jakiś czas lub całe życie.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbony na pomoc misjonarzom.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z   V i VI klatki, a w tym tygodniu  prosimy Parafian z ul. Kościuszki 12 z VII i VIII klatki.

6. W związku z 25 rocznicą działalności Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Uroczystościach w najbliższą sobotę 27 lutego. Rozpoczniemy od Uroczystej Mszy św. w rycie trydenckim w kościele Matki Bożej Królowej Polski o godz. 16.00. W czasie Mszy św. Schola Cantorum Minorum Chosoviensis wykona śpiewy chorału gregoriańskiego, a po Mszy św. odbędzie się krótki koncert wieńczący uroczystości jubileuszowe. W SOK będzie przygotowana wystawa poświęcona działalności tej Instytucji w ciągu 25 lat na którą zapraszamy na tygodniu w środku lub na zewnątrz w zależności od pogody.

7. Dziękujemy Róży św. Józefa za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę św. Stanisława.

8. Dziś o godzinie 18.00 na plebanii rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

W związku z obecną sytuacją pandemii, Kuria Diecezjalna organizuje kurs dla narzeczonych w formie zdalnej. Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie diecezjalnej kliknij – LINK – www.diecezjasandomierska.pl  do 24.02.2021 r. Kurs rozpocznie się w dn. 27.02.2021 r. o godz. 20.00.