IV Niedziela Zwykła 31.01.2021

1. W liturgii kościoła wspominamy: we wtorek święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na  Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, przy stoliku są świece woskowe  do nabycia a w zakrystii gromnice. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na wspólnotę sióstr Klarysek w Sandomierzu.  

Jest to Dzień Życia Konsekrowanego – pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach konsekrowanych szczególnie z naszej diecezji.

Z racji Ofiarowania Pańskiego – dziś – Dzień Rodzicielskiego Aktu Poświęcenia swojego Dziecka Panu Bogu.                                                                                                             

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z I klatki, a w tym tygodniu  prosimy Parafian z ul. Kościuszki 12 z II klatki. Bóg zapłać Panu Antoniemu i osobom, które pomogły przy demontażu dekoracji świątecznej.

3. Dziękujemy Róży Chrystusa Króla za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Podwyższenia Krzyża.

4. Zbliża się czas zakończenia oczyszczenia naszych rodzin, który trwa od 25 grudnia do 2 lutego. Rodziny lub osoby samotne, które podjęły to dzieło powinny w dniu 2 lutego wziąć udział we Mszy św. i przyjąć godnie Komunię św. lub ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła zrobić to w domu uczestnicząc we Mszy św. przez media i przyjmując duchowo Komunię św. Następnie symboliczne wprowadzenie Światła Chrystusa do naszych domów przez zapalenie świecy gromnicznej. Kolejnym aktem jest zawierzenie naszych rodzin, czy osób samotnych Bożemu Miłosierdziu przez Akt ofiarowania się rodziny Miłosierdziu Bożemu i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Na końcu modlitwa za wstawiennictwem Maryi i Patronów o wylanie Ducha Świętego przez odmówienie rodzinnie Hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” i pobłogosławienie naszych domów wodą święconą  z prośbą, aby Jezus, Maryja i Św. Józef uczynili z naszego domu swój Nazaret.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się  na konkretną godzinę od 22.00 do 6.00.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem  chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

6. W każdą I środę miesiąca zapraszamy mężczyzn do wspólnej modlitwy różańcowej w Kaplicy Adoracji o godz. 20.30 prowadzonej przez Rycerzy Kolumba i Rycerzy Jana Pawła II. Więcej w linku na stronie parafii p.t.: “Męski Różaniec” 

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Jan Stróż. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.