Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2021 r.

1. Dzisiaj zakończenie okresu Bożego Narodzenia, rozpoczyna się okres zwykły i będzie trwał do środy popielcowej.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 11 z  II klatki, a w tym tygodniu  prosimy Parafian z ul. Kościuszki 11 z III klatki.

3. Dziękujemy Róży Wspomożenia Wiernych za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę św. s. Faustyny.

4. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu :

  • poniedziałek: ul. Wczasowa,Spacerowa, Dębowa, Ogrodowa.
  • wtorek: Ks. Łagockiego, Stalowska, Korczaka
  • środa: Kościuszki 1,1a,106,108,110
  • czwartek: Kościuszki 2,3
  • piątek: Kościuszki 5,7
  • sobota: Kościuszki 9,11

5. Od dziś ulega zmianie przyjmowanie intencji za zmarłych od uczestników pogrzebu. Ze względu na dużą ilość intencji nie jesteśmy w stanie dalej przyjmować według poprzednich zasad, gdyż intencje te zajmują wszystkie miejsca w kalendarzu i są kumulowane na następne miesiące, w tej chwili wolne terminy, by zamówić Mszę św. są dopiero w grudniu.

W związku z tym będzie odprawionych tylko 5 intencji pogrzebowych w naszym kościele, pozostałe będą odprawione poza parafią, jeśli tego będą sobie życzyć ofiarodawcy. W ten sposób po pewnym czasie będzie można wrócić do zamawiania Mszy św. z małym wyprzedzeniem czasowym tym bardziej, że jest wiele intencji jubileuszowych, z okazji urodzin, za chorych i innych, które często trzeba było odkładać na później.

Informujemy Parafian, że zgodnie z przepisami prawa Kanonicznego i Diecezjalnego kapłan może odprawić jedną Mszę św. dziennie, wyjątkowo dwie w dni powszednie lub w niedzielę trzy, jeśli jest ważna potrzeba duszpasterska.

6. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Ryszard Łączny i Helena Dul. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.