PODSUMOWANIE 2020 ROKU

  1. Ochrzczonych – 25 dzieci
  2. Sakrament małżeństwa – 15 par
  3. Zmarłych – 52 osób
  4. Chorzy – 43 osób
  5. I Komunia św. – 45 dzieci
  6. Bierzmowanych – 37 osób

Przy okazji kończącego się roku składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim moim współpracownikom: Ks. Prałatowi Mieczysławowi, Ks. Robertowi i Ks. Michałowi, Panu Antoniemu i Panu Wojciechowi. W sposób szczególny dziękuję tym wszystkim Parafianom, którzy rozumieją co to znaczy troszczyć się o potrzeby parafii, w której żyjemy. Dziękuję za współpracę i życzliwość wielu Parafian, którzy bezinteresownie pomagają w różnych sprawach wykorzystując swoje talenty i umiejętności dla dobra całej naszej wspólnoty. Bóg zapłać tym, którzy składają ofiary na tacę i indywidualnie a także bezpośrednio na konto parafialne, dzięki temu parafia funkcjonuje prawidłowo i mogą być wykonywane różne prace potrzebne naszej wspólnocie.

Dziękuję tym, którzy  należą do wspólnot parafialnych i proszę innych do zaangażowania się na różnych płaszczyznach życia parafialnego. Dziękuję tym, którzy przez cały rok sprzątali i dekorowali świątynię, pracowali przy kościele, i w inny sposób włączali się w życie parafii. Liczę na dalszą współpracę  i wzięcie odpowiedzialności za wspólnotę parafialną. Bóg zapłać za prowadzenie strony parafialnej z czego mogą korzystać Parafianie.

Mamy świadomość, że ważniejsze są sprawy duszpasterskie, aby parafia żyła i się rozwijała, dlatego będziemy kontynuować działania zmierzające do rozwoju duchowego naszej wspólnoty. Będziemy kontynuować jeśli pozwolą przepisy sanitarne spotkania  z rodzicami dzieci klas III i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, katechezy dla narzeczonych, rodziców i chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone, katechezy dla dorosłych. Dołóżmy starań, aby bardziej zaangażować się w te wspólnoty, a na pewno parafia będzie żywa  i jednocześnie wpłynie to pozytywnie na jakość naszego życia. W tym roku najważniejszym wydarzeniem były Misje Parafialne, które wielu osobom pomogły w nawiązaniu osobowej relacji z Jezusem. Pragniemy, aby te Misje owocowały w życiu Parafian, dlatego w każdą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich na  różaniec, w dni powszednie różaniec przed Mszą św. prowadzony przez Róże Różańcowe, trwa peregrynacja obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w naszych rodzinach, w Wielkim Poście odbędzie się renowacja Misji Świętych, adoracja Najświętszego Sakramentu w każdym dniu i nocna w pierwsze czwartki miesiąca. Zachęcamy, by włączyć się w te działania a na pewno zobaczymy owoce naszej modlitwy i poświęcenia  na różnych płaszczyznach życia osobistego, rodzinnego i  parafialnego.

W tym roku zostały wykonane prace :

– wymiana drzwi w kościele na aluminiowe

– obróbka postumentów pod figury znajdujące się przed kościołem

– renowacja podstawy i figury Jezusa na parkingu

– uregulowanie prawa własności na działkę znajdującą się przy parkingu

– położenie paneli na tylne ściany wewnątrz świątyni

– rozpoczęcie renowacji i montażu  organ sprowadzonych z Anglii – etap I

– wykonanie nowego krzyża misyjnego

– czyszczenie wszystkich poduszek znajdujących się na ławkach w kościele i wykonanie dywaniku na pierwszy stopień schodów w prezbiterium

Zamierzenia na nowy rok :

– zakończenie wszystkich etapów renowacji i instalacji organ

– wymiana okien w piwnicy kościoła

Z pomocą Pana Boga i wiernych naszej parafii jest możliwe, że te zamierzenia zrealizujemy.

Na Nowy Rok Wasi Duszpasterze składają Wam najpiękniejsze życzenia. Niech Bóg udziela potrzebnych darów każdemu  do zbawienia. Wszystkim życzymy trwania w łasce Bożej i zaufania całkowitego Opatrzności Bożej. Bóg jest naszym najlepszym Ojcem, idźmy do Niego z wiarą i troszczmy się najpierw o Królestwo Boże a wszystko inne będzie nam dodane jak mówi Słowo Boże. Niech Maryja  Nasza Królowa prowadzi nas do Jezusa szczególnie obecnego na Mszy św. i obecnego w Najświętszym Sakramencie w Kaplicy Adoracji..

Szczęść Boże w Nowym Roku 2021 !