II Niedziela po Bożym Narodzeniu– 03.01.2021

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Osoby z grupy o. Pio  po Mszach świętych będą  rozprowadzały poświęcone kadzidełko i kredę. Ofiary złożone będą przeznaczone dla ubogich.  W tym roku nie ma Orszaku Trzech Króli ze względu na ograniczenia sanitarne.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 11 z I klatki, a w tym tygodniu  prosimy Parafian z ul. Kościuszki 11 z II klatki.

3. Dziękujemy Róży Zwiastowania NMP za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Wspomożenia Wiernych. Dziś o godz. 16.00 –  Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic.                    

4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – Adoracja całonocna – prosimy o zapisanie się na wyznaczone godziny.

5. Wizyta Duszpasterska w tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią będzie odbywała się w kościele. W poszczególne dni tygodnia zapraszamy Parafian z wyznaczonych ulic i bloków według porządku, który jest zamieszczony na stronie parafialnej i w gablocie. Jeśli ktoś nie może być w wyznaczonym terminie zapraszamy na inny dzień.

Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców danego rejonu, który jest w danym dniu zaproszony do kościoła, następnie będzie krótkie nabożeństwo zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, które obejmie również tych, którzy nie będą mogli przybyć z ważnych przyczyn. Przynosimy ze sobą wodę w butelce lub w słoiku, która zostanie poświęcona specjalnym formularzem, aby była egzorcyzmowana. Zabierzemy ją do domu aby  pokropić nasze domy i mieszkania. Wychodząc ze świątyni otrzymamy specjalny folderek,  w którym znajduje się modlitwa kolędowa do przeprowadzenia w domu po powrocie z kościoła.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu :

  • poniedziałek: Sienkiewicza, Piwna, Skargi, Sosnowa
  • wtorek:  Orkana, Tetmajera, Zybury, Szpitalna
  • czwartek: Słoneczna, Cicha, Krótka, Boczna, Robotnicza, Olchowa
  • piątek: Kilińskiego, Mała, Willowa
  • sobota:  Zarzecze, Nadole, Kolejowa

6. W dniu 6 stycznia jak w każdą pierwszą środę miesiąca Rycerze Kolumba zapraszają mężczyzn do Kaplicy Adoracji o godz. 20.30 na wspólny różaniec.

7. Na stoliku do nabycia prasa noworoczna i kalendarze.

8. Sprawozdanie roczne dotyczące spraw duszpasterskich i materialnych znajduje się na stronie parafialnej i w gablocie.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Anna Rębisz i Jerzy Magda. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.