Niedziela – Święto Świętej Rodziny 27.12.2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek święto świętych młodzianków,
  • we czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego, w którym żegnamy stary rok dziękując Bogu za łaski otrzymane a jednocześnie przepraszając Go za popełnione grzechy. Dlatego po Mszy św. o godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne zakończone błogosławieństwem. W tym dniu będzie również roczne sprawozdanie ze spraw duszpasterskich i materialnych.
  • W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Msze św. jak w każdą niedzielę, ze względu na Uroczystość nie obowiązuje post w tym dniu,
  • w sobotę św. Grzegorza i Bazylego.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 10 z II klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 11 z I klatki.
Bóg zapłać wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomagały przygotować świątynię na Uroczystość Bożego Narodzenia.

3. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca.
W I sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii jeśli są nowi chorzy. Wieczorem chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej z Lourdes za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Zwiastowania NMP.

5. Wizyta Duszpasterska w tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią będzie odbywała się w kościele.

W poszczególne dni tygodnia zapraszamy Parafian z wyznaczonych ulic i bloków według porządku, który jest zamieszczony poniżej i w gablocie. Jeśli ktoś nie może być w wyznaczonym terminie zapraszamy na inny dzień. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, następnie będzie krótkie nabożeństwo zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, które obejmie również tych, którzy nie będą mogli przybyć z ważnych przyczyn. Przynosimy ze sobą wodę w butelce lub w słoiku, która zostanie poświęcona specjalnym formularzem, aby była egzorcyzmowana. Zabierzemy ją do domu aby pokropić nasze domy i mieszkania. Wychodząc ze świątyni otrzymamy specjalny folderek.

Jeśli ktoś pragnie złożyć ofiarę kolędową, to można to uczynić jak zwykle na tacę lub w czasie spotkania złożyć do skarbony z napisem „kolęda”. W związku z ograniczeniami liczbowymi prosimy jeśli to jest możliwe osoby, które w danym dniu nie są objęte kolędą, aby przyszły do kościoła na Mszę św. poranną.

W poniedziałek zapraszamy Parafian z ulic: Spółdzielczej, Konopnickiej i Zielonej.
We wtorek: z Podgórza, Krętej, Górskiej, Sowiej i Kruczej.
W środę: z Wojska Polskiego, Stawowej, Jagodowej, Witosa.

6. W trosce o dobro wiernych i całej wspólnoty parafialnej, pragniemy przypomnieć o obowiązujących wymogach sanitarnych. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult. Zwolnione są osoby, które posiadają stosowne dokumenty. W kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Jeżeli wydarzenie odbywa się na zewnątrz należy zachować dystans 1,5 m i zakryć usta i nos.