Akcja “Nazaret moim domem”

Ks. Dominik Chmielewski znany dla wielu rekolekcjonista zaproponował, abyśmy wspólnie jako rodziny naszej Ojczyzny, wzięli udział w akcji “Nazaret moim domem” (kliknij poniższy obrazek aby obejrzeć film) na okres między Bożym Narodzeniem a świętem Ofiarowania 2 lutego. To okres 40 dni oczyszczenia Maryi. Prosimy Was o podanie dalej informacji, by inicjatywa rozlała się po Polsce i świecie, gdziekolwiek są ludzie, których Bóg powołuje do tego rodzaju ofiarowania swojej rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu, by dom każdego stał się jakby Nazaretem.

Najważniejsze praktyki do wykonania w trakcie tych 40 dni to codzienna dziesiątka różańca w rodzinie wraz z modlitwą psalmem pokutnym 51 oraz 121. Ponadto w czwartki zachęcamy do poświęcenia dowolnej ilości czasu na adorację Jezusa (w kaplicy adoracji, on-line lub we wnętrzu swojego serca). W piątek podobnie zachęcamy do poświęcenia dowolnej ilości czasu na adorację krzyża. Jeśli ktoś chce się włączyć w tę inicjatywę i miałby problem ze znalezieniem zaproponowanych do modlitwy psalmów, to na stoliku są teksty i możemy zabrać do domu. Tekst psalmu do pobrania również na stronie internetowej kliknij PSALM.