II Niedziela Adwentu 06.12.2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:jutro św. Ambrożego, we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze święte o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

Każdego roku od godz. 12.00 do 13.00 jest praktykowana w wielu kościołach Godzina łaski, która została zapowiedziana przez Maryję w prywatnych objawieniach. Matka Boża obiecuje szczególne łaski tym, którzy tę godzinę spędzą na Adoracji lub jeśli nie mogą na modlitwie w domu. Zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 do wspólnej godzinnej adoracji.

Dziś – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie  – zbiórka do skarbony z napisem – Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zaprasza dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych oraz młodzież szkół średnich do udziału w konkursie plastycznym pt. „ W stajni położony”. Prace przyjmowane będą w Domu Kultury od 10 do 30 grudnia. Szczegóły na stronie internetowej SOK oraz wyłożone na stoliku w kościele.

3.Codziennie w dni powszednie – Msza św. roratnia o godz.6.30 zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

4. Przy chrzcielnicy są opłatki, ofiary składane przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

Panie z Parafialnego Caritas rozprowadzają świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 9 z III klatki, a w tym tygodniu  prosimy Parafian z ul. Kościuszki 9 z IV klatki.

6. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i kalendarze misyjne. Składając dobrowolną ofiarę wspieramy Misjonarza Ks. Wiesława Podgórskiego.

7. Dziękujemy Róży Matki Bożej Fatimskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Matki Bożej Niepokalanej. Dziś o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.

„Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy”.

9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży włącza się w zbiórkę dla Domu Dziecka w Stalowej Woli. Zbierane będą artykuły spożywcze długoterminowe, środki czystości, artykuły szkolne. Dary prosimy składać do kosza koło chrzcielnicy do 13 grudnia. (Szczegółowa lista potrzeb znajduje się w gablocie i na stronie parafialnej – lista do pobrania poniżej):

10. Spowiedź adwentowa odbędzie się 19 grudnia w sobotę w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00. W czwartą niedzielę Adwentu przeżyjemy w naszej wspólnocie Dzień Skupienia, aby jeszcze lepiej przygotować się na przyjście Chrystusa.

11. Za tydzień 13 grudnia na Mszy św. o godz. 12.00, bracia kandydaci na Rycerzy Jana Pawła II w obecności delegacji z tej wspólnoty z Warszawy, złożą ślubowanie i w naszej Parafii rozpocznie swoją działalność nowa Wspólnota Rycerzy Jana Pawła II. Dziękujemy braciom za otwarcie się na dar posługi i odpowiedzialne podjęcie tej decyzji.

12. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Dagmarka Andrusiewicz i Tadeusz Dec . Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.