I Niedziela Adwentu 29.12.2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • jutro św. Andrzeja Apostoła
  • we czwartek św. Franciszka Ksawerego.
  • W przyszłą niedzielę – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do skarbony z napisem – Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zaprasza dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych oraz młodzież szkół średnich do udziału w konkursie plastycznym pt. „ W stajni położony”. Prace przyjmowane będą w Domu Kultury od 10 do 30 grudnia. Szczegóły na stronie internetowej SOK oraz wyłożone na stoliku w kościele.

3. Codziennie w dni powszednie – Msza św. roratnia o godz. 6:30 zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
Dzieci i dorosłych prosimy, by przychodzili z lampionami. Zapalamy je na początku, następnie idziemy w procesji do ołtarza lub trzymamy w ławkach zapalone do śpiewu Chwała na wysokości Bogu. W czasie rorat dzieci przynoszą serduszka z wypisanymi postanowieniami adwentowymi i składają je na tacę, która będzie wyłożona na stoliku z tyłu kościoła. Na końcu Mszy św. spośród nich będzie losowana figurka Matki Bożej, którą będzie można zabrać do domu na jeden dzień.
Dzieci otrzymają również plansze na których będą przyklejały kolejne obrazki z poszczególnych dni adwentu. Prosimy rodziców o pomoc dzieciom, aby przybyły do kościoła.

4. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone opłatki, które będziemy mogli zanieść do naszych domów. Ofiary, które złożymy, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Panie z Parafialnego Caritas od następnej niedzieli będą rozprowadzać świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 9 z II klatki, a w tym tygodniu w piątek prosimy Parafian z ul. Kościuszki 9 z III klatki.

6. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

W Tygodniku “Niedziela” są płyty ze skrótem rekolekcji, o których była mowa w ubiegłą niedzielę, w “Gościu Niedzielnym” są kalendarze na nowy rok. Za tydzień będą kalendarze misyjne. Składając dobrowolną ofiarę wspieramy Misjonarza Ks. Wiesława Podgórskiego, który niedawno był w naszej wspólnocie. Kalendarze parafialne będą jak zwykle pod koniec grudnia.

7. Dziękujemy Róży Matki Bożej Częstochowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Fatimskiej.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W
I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na konkretną godzinę od 22.00 do 6.00.
W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.
W I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, będzie to jednocześnie spowiedź przed świętami, dlatego prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Wieczorem chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Bronisława Przybyłowska, Tadeusz Rozmus i Janina Inglot. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.