XXXI Niedziela zwykła 01.11.2020 Uroczystość Wszystkich Świętych

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • dziś Msze św. jak zwykle,
  • jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00,
  • w środę św. Karola Boromeusza.
  • Ze względu na zaistniałą sytuację, że kapłani są w izolacji lub na kwarantannie Msze św. w tym tygodniu będą wieczorem o godz. 17.00, rano o godz. 7.00, do piątku w pozostałe dni rano nie będzie. Zamówione intencje w tym czasie które nie są odprawione w kościele – są odprawiane na plebani. Bóg zapłać kapłanom z Parafii Podwyższenia Krzyża za pomoc w ciągu tego tygodnia. Dzięki temu mogą być sprawowane Msze św.
    W następnym tygodniu czyli od 9 XI Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. Do piątku Kaplica Adoracji będzie otwarta od 8.00 do 17.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 7 z III klatki, a w tym tygodniu w piątek prosimy Parafian z ul. Kościuszki 7 z IV klatki.

3. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne prosimy w kościele zajmować miejsca w odległości 1,5 metra od siebie mając nałożone maseczki lub przyłbice na nos i usta.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Podczas tegorocznej oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, na cmentarzach oraz w kościołach a także w domach będziemy prosić o przebaczenie wszystkie dzieci nienarodzone, zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia.
Dzieciom, które odeszły naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. A wszystkich nienarodzonych będziemy prosić o wstawiennictwo. Szczegóły na stronie https://www.rozaniecdogranic.pl .

6. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za modlitwę, za zainteresowanie stanem zdrowia i inną pomoc w czasie naszej izolacji. My pamiętamy o Was w naszych modlitwach i mamy nadzieję, że się spotkamy od piątku w kościele.

7. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek wyjątkowo nie będzie adoracji w nocy Najświętszego Sakramentu, zapraszamy w piątek od godz. 7.00 przez cały dzień.
W I piątek możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 16.00 i w I sobotę również od godz. 16.00 – zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.
W I sobotę miesiąca jeśli będzie możliwość od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, jeśli są nowi chorzy prosimy zgłaszać w zakrystii. Wieczorem o godz. 17.00 zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

8. W piątek nasz kościół został zdezynfekowany zgodnie z przepisami sanitarnymi i od wczoraj może być używany do sprawowania czynności liturgicznych. Dziękujemy osobie, która się tym zajęła i wszystkiego dopilnowała. Niech Bóg wynagrodzi obfitymi łaskami.