XXX Niedziela zwykła 25.10.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • dziś przeżywamy rocznicę poświęcenia naszej świątyni,
  • w środę święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  • W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie Mszy św. na cmentarzu procesja do pięciu stacji będzie przeprowadzona w naszej świątyni po Mszy św. o godz. 12.00. W poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 7 z II klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 7 z III klatki.

3. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne prosimy w kościele zajmować miejsca w odległości 1,5 metra od siebie mając nałożone maseczki lub przyłbice na nos i usta.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Podczas tegorocznej oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, na cmentarzach oraz w kościołach a także w domach będziemy prosić o przebaczenie wszystkie dzieci nienarodzone, zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Dzieciom, które odeszły naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. A wszystkich nienarodzonych będziemy prosić o wstawiennictwo. A zatem. Co i kiedy mamy robić?
Teraz
– Wejdź na www.rozaniecdogranic.pl. Dowiedz się wszystkiego o akcji.
– Opowiadaj i zawiadamiaj o niej rodzinę, znajomych, parafian, braci i siostry ze wspólnot.

Wydarzenie zaczyna się 1 listopada, tego dnia:
– Odmów specjalnie przygotowaną modlitwę nad rodzinnym grobem.
– Przyjmij do rodziny dzieci z kręgu Twoich bliskich, którym nie pozwolono się narodzić.
– Podziękuj za obecność tym dzieciom, które nie mogły się narodzić z przyczyn naturalnych.
– Wszystkie dzieci nienarodzone z Twojej rodziny proś o wstawiennictwo!

Kolejne dni Różańca do Granic Nieba – od 2 do 8 listopada:
– Weź udział w nabożeństwie swojej parafii; odmawiaj modlitwy pokutne i różaniec.
– Módl się za dusze w czyśćcu cierpiące, zwłaszcza za te, które cierpią z powodu grzechów popełnionych przeciw życiu.
– Ofiaruj za zmarłych odpust zupełny.

Różaniec Do Granic Nieba można również przeżywać w innych miejscach np. w naszych domach. W takich okolicznościach liczy się intencja i pragnienie naszych serc.

6. Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o modlitwach w intencji zmarłych zamawiając Msze św., pisząc imiona w wypominkach – karteczki można zabrać z koszyka przy relikwiach. Za zmarłych, których wypiszemy w wypominkach będzie odprawionych 8 Mszy św. w listopadzie, cztery w niedziele i 4 na tygodniu. Przez cały listopad po Mszach świętych będziemy wyczytywać imiona zmarłych i będziemy się modlić. Jeśli ktoś chce na konkretny dzień prosimy zaznaczyć to na kartce. Kartki wypominkowe składamy do skarbony umieszczonej koło chrzcielnicy.