XXVIII Niedziela zwykła 11.10.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego – jest to dzień imienin ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego pamiętajmy w modlitwie,
  • we czwartek św. Teresy od Jezusa,
  • w piątek św. Jadwigi Śląskiej,
  • w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego.

We wtorek 13 X zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 6 z II klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 7 z I klatki.
Dziękujemy Firmie HLG za pomoc w naprawie dachu na kościele
przez użyczenie odpowiedniego podnośnika.

3. Codziennie o godz. 17.30 w niedziele o godz. 16.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez poszczególne wspólnoty. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. W każdy wtorek po Mszy św. w salce na plebani odbywają się spotkania modlitewno – formacyjne dla dorosłych, którzy pragną głębszego kontaktu z Bogiem.

6. Dziś zbiórka do skarbony na fundusz stypendialny z okazji Dnia Papieskiego.

7. W następną niedzielę o godz. 18.00 w salce na plebani będzie możliwość obejrzenia filmu pt.”Jezus”. Zapraszamy wszystkich chętnych. Czas projekcji ok 2 godzin.

8. Od 13 X do 22 X zachęcamy wiernych do włączenia się w nowennę w intencji obrony życia nienarodzonych. 22 X Trybunał Konstytucyjny ma wydać werdykt czy obecna ustawa pozwalająca na zabijanie dzieci w niektórych przypadkach jest zgodna z Konstytucją. Będziemy modlić się w tej intencji w tych dniach w kaplicy adoracji o godz. 20.30.

9. W Parafii Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie rozpoczęły się Misje Święte i będą trwały do 18 X . Program jest wywieszony w gablocie zachęcamy do skorzystania z daru głoszonego Słowa Bożego. W piątek do południa i po południu będzie spowiedź misyjna zachęcamy do skorzystania póki jest taka możliwość. Nie odkładajmy, bo nie wiemy co będzie w w przyszłości.

10. Kurs parafialny dla chętnych osób z zakresu podstaw obsługi komputera i internetu odbędzie się 16 X w piątek o godz. 16.00 w salce na plebanii. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

11. Od dnia 23 X w każdy piątek planujemy rozpoczęcie nieodpłatnych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych z nauki gry w szachy w ramach Parafialnej Szkółki Szachowej. W czasie szkółki planowane są mini turnieje z nagrodami. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłoszenia indywidualne w zakrystii po każdej Mszy Św. lub za pośrednictwem formularza internetowego kliknij: formularz zgłoszenia . Zajęcia będą odbywały się również w salce na plebani.

12. Dyrektor SOK-U oraz Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie zapraszają na ostatni koncert w ramach Festiwalu muzyki kameralnej i organowej „Margaritae Baroci”. Koncert oratoryjno-symfoniczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II odbędzie się w piątek 16 X o godz. 18.30 w kościele Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie o godz. 18.30. Wstęp jest bezpłatny.

13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o modlitwach w intencji zmarłych zamawiając Msze św., pisząc imiona w wypominkach – karteczki można zabrać ze stolika. Za zmarłych, których wypiszemy w wypominkach będzie odprawionych 8 Mszy św. w listopadzie, cztery w niedziele i 4 na tygodniu. Przez cały listopad po Mszach świętych będziemy wyczytywać imiona zmarłych i będziemy się modlić. Jeśli ktoś chce na konkretny dzień prosimy zaznaczyć to na kartce. Kartki wypominkowe składamy do skarbony umieszczonej koło chrzcielnicy.

14. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Anna Szczur. Módlmy się w jej intencji : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.