XXVII Niedziela zwykła 04.10.2020 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Faustyny, w środę NMP Różańcowej,
  • w piątek bł. Wincentego Kadłubka – Patrona Diecezji.

Dziś przeżywamy w naszej wspólnocie Rocznicę przyjęcia I Komunii św. na Mszy św. o godz. 14.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 6 z I klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 6 z II klatki.

3. Codziennie o godz. 17.30 w niedziele o godz. 16.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez poszczególne wspólnoty. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. W każdy wtorek po Mszy św. w salce na plebani odbywają się spotkania modlitewno – formacyjne dla dorosłych, którzy pragną głębszego kontaktu z Bogiem.

6. Za tydzień zbiórka do skarbony na fundusz stypendialny z okazji Dnia Papieskiego.

7. W każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 18.00 w salce na plebani będzie możliwość obejrzenia filmu religijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych. Czas projekcji ok 2 godzin.

8. W niedziele o godzinie 17.00 w salce katechetycznej w Parafii Podwyższenia Krzyża odbywa się kurs przedmałżeński dla osób, które zamierzają w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa.

9. W Parafii Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie w dniach od 111X do 18 X odbędą się Misje Święte. Program jest wywieszony w gablocie zachęcamy do skorzystania z daru głoszonego Słowa Bożego.

10. Dziś kto jeszcze tego nie zrobił po Mszach świętych przed kościołem może złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy ”Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw.”parad równości”.

11. Planowana jest organizacja nieodpłatnego kursu parafialnego dla chętnych osób z zakresu podstaw obsługi komputera i internetu. Będzie również możliwość nauki obsługi nowszych telefonów. Kurs odbędzie się w wyremontowanej salce katechetycznej. Pierwsze spotkanie planowane jest  na 16 X. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłoszenia indywidualne w zakrystii po każdej Mszy Św. lub telefonicznie na nr 608-383-180, aby ustalić liczbę chętnych. Więcej informacji na stronie internetowej parafii. 

12. Od dnia 23 X w każdy piątek planujemy rozpoczęcie nieodpłatnych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych z nauki gry w szachy w ramach Parafialnej Szkółki Szachowej. W czasie szkółki planowane są mini turnieje z nagrodami. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłoszenia indywidualne w zakrystii po każdej Mszy Św. lub za pośrednictwem formularza internetowego kliknij: formularz zgłoszenia . Zajęcia będą odbywały się również w salce katechetycznej.