XXVI Niedziela zwykła 27.09.2020 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Wacława,
  • we wtorek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – jest to dzień imienin ks Michała zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 18.00
  • w środę św. Hieronima,
  • w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
  • w piątek św. Aniołów Stróżów.

Dziś przeżywamy w naszej wspólnocie Uroczystość przyjęcia I Komunii św. Zapraszamy dzieci i rodziców do przeżywania Białego Tygodnia uczestnicząc w modlitwie różańcowej i we Mszy św. Spotkania uczniów klas od 6 do 8 w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania będą się odbywały w każdą 3 środę miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez rodziców dzieci komunijnych, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 6 z I klatki.

3. Od czwartku rozpoczynamy modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.30 w niedziele o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W poszczególne dni miesiąca będą odmawiały grupy i wspólnoty. Porządek jest wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej. Grupa wyznaczona przychodzi do pierwszej ławki i prowadzi przez mikrofon bezprzewodowy. Jeśli nie ma wystarczającej ilości osób, mogą podejść inne osoby do odmawiania. Prosimy, by grupy wyznaczone odpowiedzialnie podeszły do tej modlitwy.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy Róży św. Stanisława za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu i do końca września.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na godziny nocne. Mamy wiele ważnych intencji, wykorzystujmy możliwość jaką mamy w czasie adoracji.
W I piątek odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii nowych chorych, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 16.30 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca. W tym czasie do skorzystania ze spowiedzi prosimy dzieci z klas czwartych, które będą obchodziły w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 17.00 – Rocznicę przyjęcia I Komunii św. i ich rodziny. Próba dla tych dzieci odbędzie się w piątek o godz. 16.00.
W I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy się włączyli w zbiórkę żywności dla bezdomnych. Dziękujemy wszystkim za składanie ofiar na tacę i na konto a także indywidualnie. Jest już część szafy organowej i sukcesywnie będzie przybywać elementów. W najbliższym czasie będą wymienione drzwi wejściowe w kościele.

8. W niedzielę 4 X o godzinie 17.00 w salce katechetycznej w Parafii Podwyższenia Krzyża rozpocznie się kurs przedmałżeński dla osób, które zamierzają w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa.

9. Dyrektor SOK-U w Nowej Dębie, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Alfredówce oraz Proboszcz Parafii MBKP w Nowej Dębie zapraszają na koncerty w ramach Festiwalu muzyki kameralnej i organowej „Margaritae Baroci”. Koncert na dudy szkockie odbędzie się we wtorek 29 września o godz. 17.00 w Szkole w Alfredówce. Następny koncert kameralno-oratoryjny odbędzie się w sobotę 3 października w kościele MBKP w Nowej Dębie o godz. 18.30. Wstęp jest bezpłatny.

10. Dziś po Mszach świętych przed kościołem możemy złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy ”Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw.”parad równości”. Jest do tego potrzebny nr PESEL, gdyby ktoś zapomniał a chciał się włączyć w to dzieło będzie jeszcze możliwość ostatecznie w następną niedzielę.

11. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Zofia Tomczyk. Módlmy się w jej intencji : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista
niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.