XXV Niedziela zwykła 20.09.2020 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro święto św. Mateusza Apostoła,
  • w środę św. o. Pio.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 5 z IV klatki, a w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci komunijnych.

3. Za tydzień w niedzielę taca będzie przeznaczona na remont katedry w Sandomierzu, dziś zbiórka do skarbony na Ziemię Świętą.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy Róży św. Józefa za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu i do końca września Różę św. Stanisława.

6. We wtorek po Mszy św. zapraszamy wszystkie wspólnoty działające w naszej parafii na spotkanie z okazji rozpoczęcia kolejnego roku formacji. Zapraszamy osoby, które chciałyby wstąpić do jakiejś wspólnoty – może to będzie owoc zakończonych misji. Pragniemy z racji 100 – lecia urodzin św. Jana Pawła II powołać do istnienia nową wspólnotę, do której są zaproszeni mężczyźni bez względu na wiek pod nazwą „ Zakon Rycerzy Jana Pawła II”. Można zgłaszać swoją chęć przynależności w zakrystii po Mszach lub do brata Wojciecha pod nr telefonu 608 383 180. Więcej o tej wspólnocie możemy dowiedzieć się na stronie: https://rycerzejp2.com.pl/.

7. W piątek o godz. 15.00 spotkanie dzieci komunijnych a o godz. 16.00 odbędzie się spowiedź dzieci, które przystąpią do I Komunii św., ich rodziców i innych z rodzin. W sobotę o godz. 9.00 sprzątanie Kościoła przez rodziców dzieci komunijnych a o 15.00 próba generalna dzieci komunijnych. W niedzielę 27 września o godz. 12.00 odbędzie się Uroczystość przyjęcia po raz pierwszy Jezusa do serc tych dzieci.

8. Poszczególne wspólnoty działające w naszej Parafii będą miały spotkania: we wtorek katechezy dla dorosłych, w środę Ruch Rodzin Nazaretańskich i w każdą I środę miesiąca o godz. 20.00 Rycerze Kolumba i w tym dniu o 20.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Rycerzy, w czwartek KSM i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną NSJ po Mszy św., w ostatni piątek miesiąca rodzice dzieci, które przystąpią do I Komunii św. i rodzice młodzieży, która przyjmie w tym roku bierzmowanie, w sobotę o godz. 9.00 schola a o 12.00 ministranci, Grupa Modlitewna św. o. Pio – spotkanie modlitewne 23 dnia każdego miesiąca a formacyjne w II środę miesiąca po Mszy św., Wspólnota Krwi Chrystusa w I piątek miesiąca po Mszy św., Róże różańcowe każda I niedziela miesiąca o godz. 16.00, Wspólnota Totus Tuus w ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy św., Neokatechumenat w środy o godz. 20.00- Liturgia Słowa w soboty Eucharystia.

9. Do poniedziałku w naszej świątyni jest kosz do którego możemy włożyć żywność dla osób bez domu w ramach Dzieła pomocy św. o. Pio.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy ”Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. ”parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, propaguje się legalizację związków homoseksualnych i adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Jest istotne, żeby jak najwięcej ludzi podpisało się pod tym projektem. Jest do tego potrzebny nr PESEL, dlatego prosimy przynieść dowód osobisty albo napisać na karteczce.

11. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Piotr Młynarz i Włodzimierz Kruczek. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.