XXIV Niedziela zwykła 13.09.2020 r.

Zakończenie Misji Świętych


1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro święto Podwyższenia Krzyża świętego – odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża – suma o godz. 10.00,
  • we wtorek NMP Bolesnej,
  • w środę św. Męczenników Korneliusza i Cypriana,
  • we czwartek św. Roberta – patrona naszego ks. Roberta – Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy,
  • w piątek święto św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży.

Dziękujemy Bogu i naszej Patronce Królowej Polski za Misje święte, prowadzone przez ks. Sławomira Płusę z osobami z Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji „św. Dobrego Łotra” z Radomia. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu Misji poprzez modlitwę i inne działania. Mamy nadzieję, że Bóg poruszył wiele serc, aby żyć zgodnie z Ewangelią i bardziej angażować się w życie parafii. Chcemy, by powstała wspólnota osób, która będzie zaczynem dla ożywienia wiary w całej naszej wspólnocie.

Zapraszamy osoby chętne do wzięcia udziału w kursie ewangelizacyjnym „Nowe Życie” prowadzonym przez osoby ze znanej nam już Szkoły Nowej Ewangelizacji z Radomia. Tym razem pragniemy przeżyć to wydarzenie w Samorządowym Domu Kultury w dniach od 25 września w piątek od godz. 18.00 do niedzieli 27 września ok 14.00 zakończenie. Są przewidziane posiłki dlatego zbieramy, kto może ofiarę 50 zł. Zapisy telefonicznie u Pani Grażyny pod numerem tel. 665 409 202 lub w zakrystii po Mszach świętych do niedzieli 20 września.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 5 z III klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 5 z IV klatki.

3. Za tydzień w niedzielę będzie zbiórka do skarbony na Ziemię Świętą z racji tej, że nie były zbierane ofiary w Wielki Piątek.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Józefa.

6. Od 9 do 30 września 2020r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski o przyznania pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID – 19. Zainteresowanych odsyłamy do powyższej Instytucji.

7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dzieci komunijnych, które w tym miesiącu przyjmą po raz pierwszy Jezusa do swoich serc.

8. Proszę osoby, które wpłaciły zaliczkę na pielgrzymkę do Medjugorje po odbiór pieniędzy w zakrystii.

9. W dniach 19,20 i 21 września w naszej świątyni odbędzie się zbiórka żywności dla osób bez domu w ramach Dzieła pomocy św. o. Pio. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie po dłuższej przerwie Oazy Rodzin na plebanię. Mogą przyjść małżeństwa, które dotąd nie były.

11. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć młodzież z KSM z całej naszej diecezji wraz z opiekunem Ks Damianem Zielińskim. Po Mszy św. będzie adoracja prowadzona przez młodzież – zapraszamy do włączenia się do tej modlitwy.