Misyjny piątek na cmentarzu

Zgodnie z programem Misji Świętych piątek 11 września był dniem postu  w intencji zniewolonych przez nałogi i o pokój na świecie oraz zakończony Mszą Świętą na cmentarzu w trakcie której zgromadzeni wierni zostali namaszczeni olejkiem nardowym oraz miał miejsce akt poświęcenia się Duchowi Świętemu. Po Mszy Św. odbyła się procesja stacyjna z modlitwą za zmarłych oraz poświęceniem grobów.

Mszę Świętą z nauką misyjną koncelebrował Ks dr Sławomir Płusa, który w szczególny sposób modlił się m.in. za samobójców. Swoim świadectwem związanym z mocą Ducha Świętego podzielił się również Brat ze Szkoły Nowej Ewangelizacji im. Św. Dobrego Łotra z Radomia.

Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły wziąć udziału w nabożeństwie mają możliwość obejrzenia materiału filmowego znajdującego się poniżej. 

1. Msza Święta:

2. Procesja:

Zwieńczeniem tego dnia była “Noc Nikodemowa”. Warto dodać, że „Nikodemowa Noc” to przede wszystkim przestrzeń i czas na spotkanie z Jezusem Chrystusem w czasie adoracji. Jest to projekt skierowany tak do wierzących, którzy chodzą do kościoła, jak też i do tych, którzy nie chodzą wcale, do poszukujących lub chodzących bardzo rzadko. Z tego powodu zawiera pewne elementy, które ułatwiają decyzję aby pójść do kościoła. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Piątku Misyjnego: