Rozpoczęcie Misji Świętych

W ostatnią niedzielę 6 września po ponad dziesięciu latach w naszej parafii rozpoczęły się Misje Święte pod hasłem “Zrodzeni z Ducha Świętego”, które prowadzi Ks dr Sławomir Płusa wraz z przedstawicielami Szkoły Nowej Ewangelizacji Św. Dobrego Łotra z Radomia.

Wprawdzie nieformalny początek misji miał miejsce już w sobotę kiedy to Siostry i Bracia z SNE wyruszyli na teren miasta aby móc poznawać, rozmawiać i modlić się wspólnie z mieszkańcami Nowej Dęby oraz wypraszać dla nich potrzebne łaski.

W czasie niedzielnych Mszy Świętych Ks dr Sławomir Płusa zapalając symboliczną Święcę Nowej Ewangelizacji rozpoczął tygodniowe Misje Święte, które będą trwały do 13 września.

Zwieńczeniem tego dnia był wieczorny apel z Gwiazdą Nowej Ewangelizacji, który na placu przy Samorządowym Ośrodku Kultury zgromadził dużą grupę wiernych. Mieliśmy okazję wysłuchać pięknych świadectw Siostry i Brata ze SNE im. Św. Dobrego Łotra, oprawy muzycznej oraz słowa Bożego skierowanego do zgromadzonych przez Ks Sławomira.  

Jednocześnie nadal zachęcamy do skorzystania z tego wyjątkowego czasu jaki mamy okazję przeżywać w naszej parafii biorąc udział w nabożeństwach oraz rozważając kierowane do nas słowo Boże i świadectwa prowadzących Misje Święte. 

Nawiązując do słów Ks. Sławomira Płusy z Apelu:

“(…) jeśli chcemy by nasza wiara stała się odnowiona i płodna jak w życiu Maryi musimy zaprzyjaźnić się z Duchem Świętym (…)”

musimy zadać sobie pytanie, czy chcemy odnowienia naszej wiary poprzez te Misję Święte, które są ku temu doskonałą okazją ?

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z wieczornego Apelu z Gwiazdą Nowej Ewangelizacji oraz galerii zdjęć m.in. autorstwa Ks. Roberta Capała.

Galeria zdjęć ks. Roberta:

Galeria zdjęć: