XXIII Niedziela zwykła 06.09.2020

Początek Misji Świętych


1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek święto Narodzenia NMP.
  • Dziś rozpoczynamy Misje święte w naszej wspólnocie prowadzone przez ks. Sławomira Płusę z osobami z Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji „św. Dobrego Łotra”z Radomia. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu Misji poprzez modlitwę i inne działania.
    W piątek zostanie zainstalowany nowy krzyż misyjny,
    który zostanie uroczyście poświęcony w czasie misji w sobotę po Mszy św. Bóg zapłać Panu Tomaszowi Baran za wykonanie tego krzyża i wszystkim osobom, które pomogły przygotować miejsce do zamocowania krzyża. Przychodźmy na Msze św. i inne nabożeństwa zgodnie z programem i cały czas módlmy się nawzajem za siebie, aby Słowo Boże, które usłyszymy nie zostało zmarnowane, ale wydało obfite plony.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 5 z II klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 5 z III klatki.

3. Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie mają zaszczyt zaprosić na Uroczyste Obchody 40 rocznicy powstania NSZZ Solidarność 13 września 2020r. Szczegóły na plakatach i w gablocie.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy Róży Podwyższenia Krzyża za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Miłosierdzia Bożego.

6. W czasie trwania Misji będziemy mogli nabyć sobie krzyż jako pamiątkę misji świętych w cenie 10 zł.

7. Dyrektor SOK-U w Nowej Dębie oraz Proboszcz Parafii w Cyganach zapraszają na koncert w ramach Festiwalu muzyki kameralnej i organowej „Margaritae Baroci”. Barokowo-romantyczny koncert na organy i puzon odbędzie się w sobotę 12 września o godz. 18.30. Wstęp jest bezpłatny.

8. W czasie misji Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00 z wyjątkiem soboty o godz. 11.00 i 18.00. Intencje jeśli ktoś otrzymał na godz. 7.00 zostaną odprawione na Mszach przedpołudniowych.

9. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie organizuje akcję zbiórki krwi w dniu 9 września w godzinach od 9 do 12 przed siedzibą Ośrodka na ul. Reja 3. Zapraszamy osoby w wieku od 18 do 65 lat do udziału w akcji.