XXII Niedziela zwykła 30.08.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we czwartek św. Grzegorza Wielkiego Papieża.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 5 z I klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 5 z II klatki.

3. Za tydzień rozpoczną się Misje święte w naszej wspólnocie prowadzone przez ks. Sławomira Płusę z osobami ze wspólnoty ewangelizacyjnej „ św. Dobrego Łotra”. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają w przygotowaniu Misji poprzez modlitwę i inne działania. Każda rodzina otrzymała zaproszenie w formie folderka, które zostało włożone do skrzynki pocztowej. Gdyby ktoś nie otrzymał z jakichś przyczyn np. nie było przy wejściu skrzynki, można dziś zabrać ze stolika. Bóg zapłać za zaangażowanie wielu osób w roznoszenie zaproszeń, również za prace przygotowujące do instalacji krzyża misyjnego. Jeszcze raz prosimy wszystkich rozmawiajmy na temat Misji niech to będzie najważniejszy temat w tych najbliższych dniach.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy Róży Chrystusa Króla za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Podwyższenia Krzyża.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na konkretną godzinę w ciągu 24 godzin. Chcemy przed Misjami adorować w większym gronie dlatego wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie w kościele jeśli znajdą się osoby do godzinnych dyżurów również w ciągu dnia.
W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii nowych chorych, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca. Jeśli ktoś jest w stanie łaski uświęcającej to może w tym dniu przyjąć Komunię św. a do spowiedzi przystąpić w sobotę w czasie Misji. Warto pomyśleć o spowiedzi z całego życia szczególnie w tym niepewnym czasie. Przynosi ona wielki pokój serca.
W I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

7. W niedzielę 6 września będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony na Mszy św. o godz. 12.00.

8. Dziękujemy firmie HLG za ofiarowanie automatów do dezynfekcji rąk. Nie trzeba nic naciskać podkładamy ręce i samo urządzenie dozuje nam ilość płynu. Zachowujmy zalecenia sanitarne dbając o siebie i innych, zakładajmy maseczki na usta i nos i zachowujmy odpowiedni dystans np. stojąc na zewnątrz.

9. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny – Msze św. na rozpoczęcie będą o godz. 8:00 dla uczniów klas 1 – 4 a o godz. 9:00 dla uczniów klas 5 – 8. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy rodziców i nauczycieli. Dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystanie z sakramentu spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. albo w czasie Misji św. w sobotę zgodnie z programem.

10. Spotkanie dzieci komunijnych odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Obecność obowiązkowa jako przygotowanie do przyjęcia I Komunii św. w dniu 27 września o godz. 12.00.

11. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Regina Michalska. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.