XXI Niedziela zwykła 23.08.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Bartłomieja,
  • w środę Uroczystość NMP Częstochowskiej – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00,
  • we czwartek św. Moniki,
  • w piątek św. Augustyna,
  • w sobotę – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 4 z II klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 4 z III klatki.

3. Za dwa tygodnie rozpoczną się Misje święte w naszej wspólnocie prowadzone przez ks. Sławomira Płusę z osobami ze wspólnoty ewangelizacyjnej „św. Dobrego Łotra”. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają w przygotowaniu Misji poprzez modlitwę i inne działania. Każda rodzina otrzyma zaproszenie w formie folderka, które zostanie włożone do skrzynki pocztowej. W związku z tym prosimy osoby chętne do pomocy, aby roznieść te zaproszenia o zgłoszenie się do zakrystii od środy wieczorem. Są pewne zmiany jeśli chodzi o program Misji w względem tego, który otrzymaliśmy w kalendarzach. Będzie on zamieszczony na zaproszeniach.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy Róży Marii Teresy Ledóchowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Chrystusa Króla.

6. Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w VII Rajdzie Rowerowym” Akcja Burza- wyprawa z historią w tle”. Rajd poświęcony jest upamiętnieniu poległych mieszkańców naszej społeczności. Odbędzie się w tym roku na trasie Nowa Dęba – Grębów – Nowa Dęba. Start 29 sierpnia o godz. 9.00 z placu przed kościołem MBKP w Nowej Dębie. Szczegóły są na plakatach.

7. Dyrektor SOK-U w Nowej Dębie i Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża oraz Proboszcz Parafii w Chmielowie zapraszają na koncerty w ramach Festiwalu muzyki kameralnej i organowej „Margaritae Baroci”. Spektakl muzyczny „Cud i już” z okazji 100 rocznicy „Cudu nad Wisłą” odbędzie się we wtorek 1 września o godz. 18.30 w kościele Podwyższenia Krzyża a w sobotę 5 września o godz. 18:30 koncert na organy i skrzypce w kościele parafialnym w Chmielowie. Wstęp jest bezpłatny.

8. Ostatnio do relikwii świętych i błogosławionych dołączył Błogosławiony August Czartoryski, który jest na witrażu w kaplicy adoracji. Dziękujemy ks. Prałatowi za starania i za przekazanie tych relikwii.

9. W najbliższą niedzielę na wszystkich Mszach św. będziemy gościć w naszej wspólnocie Ks. Wiesława Podgórskiego, który jest Misjonarzem w Ekwadorze. Będzie głosił Słowo Boże a po Mszach św. jeśli ktoś zechce może wspomóc materialnie Księdza.

10. W niedzielę 6 września będziemy na początku Misji dziękować Bogu za tegoroczne plony na Mszy św. o godz. 12.00.