XIX Niedziela zwykła 09.08.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro święto św. Wawrzyńca,
  • we wtorek św. Klary,
  • w piątek św. Maksymiliana Kolbego,
  • w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. jak w każdą niedzielę, na wszystkich Mszach św. poświęcenie zbóż, ziół i owoców.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 3 z IV klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 4 z I klatki.

3. W Seminarium Duchownym w Sandomierzu trwa rekrutacja na nowy Rok Akademicki, zapraszamy chłopców, którzy słyszą głos powołania do wstąpienia w progi naszego Seminarium. Prosimy wiernych o więcej modlitwy w tej intencji. Ks Biskup Ordynariusz zachęca nas, abyśmy w najbliższą środę pościli w tej intencji i kto może niech przyjdzie na adorację Najświętszego Sakramentu od 12 do 13. W naszej świątyni będzie możliwość takiej modlitwy zapraszamy.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy Róży Wspomożenia Wiernych. za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Faustyny.

6. Dziś po Mszy św. o godz. 14.00 w salce na plebanii będą zapisy na jeden dzień pielgrzymowania w ramach sztafetowej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich chętnych zapraszamy.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Roman Taraszka. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.