XVIII Niedziela zwykła 02.08.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek św. Jana Marii Vianneya,
  • w czwartek święto Przemienienia Pańskiego św. Marty,
  • w sobotę św. Dominika

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 3 z III klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 3 z IV klatki.

3. W Seminarium Duchownym w Sandomierzu trwa rekrutacja na nowy Rok Akademicki, zapraszamy chłopców, którzy słyszą głos powołania do wstąpienia w progi naszego Seminarium. Prosimy wiernych o więcej modlitwy w tej intencji.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy Róży Zwiastowania NMP za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Wspomożenia Wiernych.

6. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „ Otocz macierzyńską miłością Kościół pielgrzymujący”. W tym roku ze względu na epidemię będziemy szli „ sztafetowo”- grupa pątników będzie dowożona na kolejny dzień pielgrzymowania. I tak nasza grupa „Wincentego” będzie pielgrzymować 11 sierpnia z Bystrzanowic do Olsztyna. Każdy pielgrzym musi mieć zakryte usta i nos. Zapisy będą w naszej świątyni w niedzielę 9 sierpnia o godz. 14.00. Należy dokonać wpłaty 25 zł., druga osoba z rodziny 15 zł. trzecia 10 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców. Każdy uczestnik wypełnia formularz i ankietę dotyczącą zdrowia, które składa się u ks. przewodnika grupy.

7. W tym tygodniu wypada I czwartek i piątek miesiąca.

W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na konkretną godzinę od 22.00 do 6.00.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach również tych, którzy przystępowali do sakramentów tylko na święta, prosimy zgłaszać w zakrystii nowych chorych, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

8. Trwa nabór na Studia Podyplomowe Katechetyczno-Teologiczne w Sandomierzu. Po ukończeniu jest możliwość nauczania katechezy w szkołach. Szczegóły w gablocie.

9. W gablocie znajduje się program odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Zainteresowanych odsyłamy do zapoznania się.