XV Niedziela zwykła 12.07.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro świętych Pustelników Andrzeja i Benedykta,
  • w środę św. Bonawentury,
  • w czwartek NMP z Góry Karmel.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 2 z IV klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 3 z I klatki.

3. Decyzją Ks Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza Ks Marek Drwiła został przeniesiony do Parafii św. Michała w Łagowie a z tej Parafii przychodzi do naszej Wspólnoty Ks. Robert Capała. Dziękujemy Ks Markowi za 4-letnią posługę w naszej wspólnocie i życzymy, aby na nowej Parafii Bóg Mu błogosławił i obdarzał potrzebnymi łaskami a Matka Boża miała Go w swojej opiece i by spotkał tam wielu życzliwych ludzi. Ks Robertowi życzymy darów Ducha Świętego, potrzebnych łask i opieki naszej Patronki na każdy dzień posługi w naszej wspólnocie.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy Róży Matki Bożej Niepokalanej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Różańcowej.

6. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem : „Otocz macierzyńską miłością Kościół pielgrzymujący”. W tym roku ze względu na epidemię będziemy szli „sztafetowo”- grupa pątników będzie dowożona na kolejny dzień pielgrzymowania. I tak nasza grupa „Wincentego” będzie pielgrzymować 11 sierpnia z Bystrzanowic do Olsztyna. Każdy pielgrzym musi mieć zakryte usta i nos. Zapisy będą w naszej świątyni w niedzielę 9 sierpnia o godz. 14.00. Należy dokonać wpłaty 25 zł., druga osoba z rodziny 15zł. trzecia 10 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców. Każdy uczestnik wypełnia formularz i ankietę dotyczącą zdrowia, które składa się u ks. przewodnika grupy.

7. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Czachor i Izabela Tomczyk z Parafii naszej, Mateusz Żarów z Parafii naszej i Magdalena Lis z Parafii Wola Rusinowska, Damian Pasterz z Parafii Osieki Koszalińskie i Sylwia Serafin z Parafii naszej – zap. II,. Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Julian Sadecki, Maria Gurdak i Lucyna Rębisz.
Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.