XI Niedziela zwykła 14.06.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę św Alberta Chmielowskiego,
  • w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post,
  • w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

Od piątku trwa oktawa Bożego Ciała – codziennie do czwartku po Mszy św. – procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcamy do udziału wszystkich, szczególnie dzieci do sypania kwiatów dla Jezusa.

W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Starajmy się przybyć licznie, aby uroczyście zakończyć obchody Bożego Ciała i uczcić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 2 z I klatki , a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 2 z II klatki.

3. Dziś i w każdą niedzielę o godz. 16.00 różaniec w intencjach bieżących i o właściwe przygotowanie i przeżycie misji parafialnych. Po Mszy o godz. 17.00 spotkanie Rady Parafialnej.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Kościół jest miejscem świętym, pamiętajmy o tym, aby ubierać się odświętnie i godnie udając się do świątyni. Niech to będzie nasz dar dla Boga i drugiego człowieka.

6. Serdeczne podziękowania kierujemy do osób, które pracowały przy przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie w czasie Mszy św. i procesji. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do sypania kwiatów, dziękujemy, tym, którzy nieśli chorągwie, obraz lub w inny sposób służyli np. robiąc zdjęcia.

7. Dziękujemy Róży św. Wojciecha za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Królowej Polski.

8. W dniach 21-22 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu. Temat tegorocznej pielgrzymki to: Modlitwą i ofiarą chrońmy dzieci. W najbliższą niedzielę będziemy modlić się w tych intencjach.

9. W sobotę 20 czerwca będziemy gościli w nasze wspólnocie Ruch Rodzin Nazaretańskich, który będzie miał u nas Diecezjalny Dzień Skupienia połączony ze świętowaniem 25- lecia istnienia tego Ruch w naszej Parafii. Modlitwy rozpoczną się o godz. 9.00. Zapraszamy Parafian do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

10. Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie zaprasza absolwentów szkół podstawowych do tej uczelni, w której będą w tym roku klasy: Politechniczna, Biologiczno-Chemiczna i Ogólno – Humanistyczna. Szczegóły na plakacie w gablocie jak również na stronie tej szkoły.

11. Zapowiedzi przedślubne: Bus Grzegorz i Zych Katarzyna z Parafii naszej, Ciombor Jakub z Parafii Chrzanów i Stróż Agata z Parafii naszej – zap. I,Ślusarz Marcin z Parafii Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie i Rębisz Magdalena z Parafii naszej , Dłużyński Dariusz i Gumiela Justyna z Parafii naszej – zap. II. Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

12. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Tadeusz Cesarz. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.