Uroczystość Trójcy Świętej 07.06.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro św. Jadwigi Królowej, we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Msze święte jak w niedzielę.

Po Mszy św. o godz. 12.00 z naszego kościoła wyruszy procesja do czterech ołtarzy,które będą przygotowane na placu wokół kościoła ze względu na obecne przepisy prawa. Nasza parafia przygotowuje 3 ołtarze i Parafia Wojskowa jeden.

Dzieci  prosimy do sypania kwiatów.

Prosimy poszczególne grupy osób, które pragną nieść chorągwie, obraz, figurę Matki Bożej przygotować .

Prosimy, by  wszyscy wierni szli za Najświętszym Sakramentem, a więc prosimy nie wyprzedzać baldachimu.

Zapraszamy wszystkich do licznego udziału we Mszy św. i procesji, aby uwielbić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.  Jest  to Uroczystość obowiązkowa a więc każdy powinien być na Mszy św.,nie wystarczy sama procesja. Od piątku oktawa Bożego Ciała – codziennie po Mszy św. –  procesja Eucharystyczna wokół kościoła.  Zachęcamy do udziału wszystkich a szczególnie dzieci  do sypania kwiatów dla Jezusa.  W sobotę św. Antoniego z Padwy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 1a z II klatki , a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 2 z I klatki.         

3. Dziękujemy Róży św. Stanisława za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę św. Wojciecha

4. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

5. Dziś w naszej świątyni gościmy Obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Ikona ta peregrynuje do parafii, gdzie jest wspólnota Rycerzy Kolumba, ponieważ to oni zainicjowali przed laty to dzieło. O godz. 15.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne zakończone różańcem i zmianą tajemnic różańcowych. Obraz zostanie przekazany do kolejnej parafii w poniedziałek.

6. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy składają ofiary na tacę i bezpośrednio na konto. Pragnę poinformować, że prace nad organami trwają w warsztatach i w miesiącach wakacyjnych jest planowany montaż szafy organowej na chórze a później jeśli nie będzie jakichś przeszkód to jest nadzieja, że nowe organy odezwą się na Boże Narodzenie tego roku.

7. W niedzielę 14 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną – jest kilka spraw do omówienia.

8. Dziękujemy Parafianom w liczbie 40 osób, którzy wzięli udział w nocnym czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze. Modliliśmy się za całą Parafię, zawierzyliśmy Ją Matce Bożej i prosiliśmy o potrzebne dary na czas zbliżających się misji parafialnych.

9. Sakrament bierzmowania dla młodzieży jest planowany na 26 czerwca, dlatego obowiązkowe spotkanie uczniów i rodziców klas ósmych będzie we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

10. W najbliższą niedzielę do południa w ramach niedzieli powołaniowej będziemy gościć w naszej wspólnocie Ojca Duchownego i kleryka naszego Seminarium, którzy pragną się spotkać ze wszystkimi chętnymi.

11. Zapraszamy osoby, które zapisały się na wyjazd do Grecji na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

12. Zapowiedzi przedślubne: Ślusarz Marcin z Parafii Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie i Rębisz Magdalena z Parafii naszej , Dłużyński Dariusz i Gumiela Justyna z Parafii naszej – zap. I,. Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej. 

13. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Edward Suchy. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.