Zesłanie Ducha Świętego 31.05.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00,
  • we wtorek bł. Męczenników Sadoka i Towarzyszy,
  • w środę św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
  • we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana – będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej,
  • w piątek św. Bonifacego.

Dziś kończy się okres wielkanocny a za tydzień zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi wielkanocnej do skorzystania w tym tygodniu przed Mszami świętymi.
W środę o godz. 17.30 spotkanie modlitewne Grupy o. Pio.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 1a z I klatki , a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 1a z II klatki.

3. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Z racji jubileuszu 25-lecia kapłaństwa można wziąć pamiątkowe obrazki.

4. W dniu 5 czerwca w piątek o godz. 16.00 wyjeżdżamy spod kościoła na czuwanie nocne na Jasną Górę. W tej chwili nie ma już ograniczeń ilościowych w kościołach, obowiązuje tylko zasłonięcie ust i nosa. Dlatego prosimy o podejmowanie decyzji na wyjazd. Do wtorku ostatecznie można się zapisywać. Powinniśmy w jak największej liczbie stanąć u tronu Naszej Królowej, aby zawierzyć Jej Misje parafialne i wszystkie rodziny naszej parafii.

5. Od dziś wznawiamy w naszej Parafii kurs przedmałżeński dla osób, które w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkanie odbędzie się w salce na plebani o godz. 14.00.

6. Od 1 czerwca po Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed Mszą św. Różaniec prowadzony przez Różę św. Stanisława. Kto nie może być na różańcu przed Mszą do zapraszamy na godz. 20.30 – codziennie będzie odmawiany różaniec wspólnie w kaplicy adoracji zakończony Apelem Jasnogórskim.

7. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na konkretną godzinę od 22.00 do 6.00.
  • W I piątek wyjątkowo ze względu na pielgrzymkę na Jasną Górę będzie jeden kapłan dlatego możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w ciągu całego tygodnia przed Mszą św. , zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.
  • W I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

8. W najbliższą sobotę będziemy gościć w naszej świątyni Obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Ikona ta peregrynuje do parafii, gdzie jest wspólnota Rycerzy Kolumba, ponieważ to oni zainicjowali przed laty to dzieło. Powitanie nastąpi o godz. 17.45, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W niedzielę o godz. 15.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne zakończone różańcem i zmianą tajemnic różańcowych. Obraz zostanie przekazany do kolejnej parafii w poniedziałek.

9. Zapowiedzi przedślubne: Strojek Tomasz i Podwysocka Magdalena z Parafii naszej – zap. II. Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.