Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek św. Filipa Neri,
  • w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej.

Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od 1 czerwca po Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Jutro o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ks. Marka w 18 rocznicę święceń kapłańskich.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 1 z V klatki , a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 1a z 1 klatki.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. W dniu 5 czerwca odbędzie się pielgrzymka parafialna na Jasną Górę na czuwanie nocne z piątku na sobotę. W tej chwili mamy ustalone z Kustoszem 50 osób. Główna intencja to przygotowanie Misji Parafialnych a także zawierzenie całej Parafii, wszystkich rodzin Matce Bożej. Ze względu na ograniczenia są dwie możliwości dojazdu na Jasną Górę, albo we własnym zakresie, albo autokarem, w którym może być tylko połowa miejsc zajętych. Wiąże się to z wyższą ceną, bo trzeba zapłacić podwójnie. Bez względu na to powinniśmy jako wspólnota parafialna stawić się przed Matką Bożą i wykorzystać zarezerwowany czas dla nas. Bardzo prosimy o zapisywanie się w zakrystii, zapełnijmy te miejsca, które mamy do dyspozycji.

5. W najbliższą niedzielę 31 maja wznawiamy w naszej Parafii kurs przedmałżeński dla osób, które w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkanie odbędzie się w salce na plebani o godz. 14.00.

6. Zapowiedzi przedślubne: Strojek Tomasz i Podwysocka Magdalena z Parafii naszej – zap I, Mikielewicz Karol i Lasota Anna z Parafii tutejszej, Piórek Kamil z Parafii tutejszej i Kopeć Elżbieta z Parafii Majdan Królewski – zap. II. Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii
parafialnej.