VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020

1. Dziś zbiórka do skarbony na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 1 z IV klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 1 z V klatki.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. W poniedziałek 18 maja, w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, Ojciec Święty Franciszek odprawi Mszę Świętą przy grobie Papieża Polaka – poinformowała Nuncjatura Apostolska w Polsce. Uroczystość odbędzie się o godz. 7.00 w Bazylice Watykańskiej przy ołtarzu, w którym przechowywane są relikwie św. Jana Pawła II. Ze względu na ograniczenia sanitarne związane z koronawirusem Msza Święta będzie celebrowana bez udziału wiernych, ale będzie transmitowana na kanale YouTube VaticanNews oraz przez inne media w Polsce i na świecie. Także w poniedziałek 18 maja, m.in. w TVP1 o godz. 20.00, zostanie wyemitowane przesłanie papieża Franciszka skierowane do Polaków z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II. W mediach społecznościowych rozpoczęła się inicjatywa #ThankYouJohnPaul2. Polega ona na publikacji wpisów, zdjęć czy krótkich filmików z podziękowaniami dla św. Jana Pawła II. „W ten sposób możemy wyrazić naszą wdzięczność papieżowi Janowi Pawłowi II za to, co wniósł i wnosi do naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego. Za wszystkie spotkania z nim, w których mieliśmy okazję uczestniczyć, za jego słowa, które najbardziej pamiętamy, za inspiracje, które w nas wzbudzał i wzbudza. Możemy również publikować wspomnienia z nim związane. W ten sposób opowiemy o św. Janie Pawle II także młodemu pokoleniu, które nie miało okazji poznać bliżej papieża, a jest tak bardzo obecne właśnie w mediach społecznościowych” – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

5. W dniu 5 czerwca odbędzie się pielgrzymka parafialna na Jasną Górę na czuwanie nocne z piątku na sobotę. W tej chwili mamy ustalone z Kustoszem 50 osób. Główna intencja to przygotowanie Misji Parafialnych a także zawierzenie całej Parafii, wszystkich rodzin Matce Bożej. Ze względu na ograniczenia proponujemy wszystkim chętnym, aby dojechali we własnym zakresie na apel Jasnogórski a później czuwanie, które potrwa do 4.30. Oczywiście trzeba się zapisać w zakrystii, abyśmy wiedzieli ile jest osób chętnych. Uczyńmy to jak najszybciej.

6. Od dzisiaj obowiązuje zmiana jeśli chodzi o ilość wiernych w kościele. Teraz może być w naszej świątyni 50 osób w odpowiedniej odległości od siebie podobnie na zewnątrz. Dlatego zachęcamy tych, którzy ze względu na wcześniejsze ograniczenia nie chodzili do kościoła, aby przyszli i skorzystali z sakramentu spowiedzi i Eucharystii. Jeśli uważamy się za wierzących to skorzystajmy jak najszybciej z tych sakramentów i nie odkładajmy.
Zapraszamy codziennie różanie o godz. 20.30 – wejście do kościoła od strony zakrystii.

7. W piątek 22 maja po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich chętnych na nabożeństwo do św. Rity w dniu Jej liturgicznego wspomnienia.

8. Zapowiedzi przedślubne: Mikielewicz Karol i Lasota Anna z Parafii tutejszej, Piórek Kamil z Parafii tutejszej i Kopeć Elżbieta z Parafii Majdan Królewski – zap. I. Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

9. Msza św. za śp. Janinę Wancerz zostanie odprawiona 24 maja w niedzielę o godz. 9.00.

10. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Tadeusz Chochowski i Krzysztof Trela. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.