V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020

1.W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w czwartek święto św. Macieja Apostoła,
  • w sobotę święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbony na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 1 z III klatki , a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 1 z IV klatki. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają naszą wspólnotę duchowo i materialnie.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. Ojciec święty Franciszek prosi, aby czwartek 14 maja uczynić dniem modlitwy, postu oraz dzieł miłosierdzia w intencji o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.

5. Dnia 13 maja w rocznicę objawień fatimskich rozpoczyna się Wielka Nowenna Pompejańska, która zakończy się 5 lipca w intencji o nawrócenie grzeszników z których ja jestem pierwszy. Zachęcamy Parafian, by jak najwięcej włączyło się w tą wielką inicjatywę. Jest to wielka potrzeba tych czasów nieprzewidywalnych. Maryja jest Arką w której możemy się schronić, aby przetrzymać trudny czas. Nowenna ta polega na tym, że przez 54 dni odmawiamy w ciągu dnia 3 części różańca lub jeśli ktoś może to 4 i przez pierwsze 27 dni odmawiamy modlitwę błagalną następnie 27 kolejnych modlitwę dziękczynną. Wiele osób na całym świecie przekonało się jak skuteczna jest ta nowenna, jest wiele niesamowitych świadectw nawet cudów. Osobiście kilka razy odmawiałem tą nowennę i doznałem wielu łask Bożych. Na początku wydaje się, że nie dam rady ale, gdy się rozpocznie Matka Boża daje łaskę wytrwania. Będziemy w tym czasie doświadczali ataków złego ducha, bo to jest przeciwko jego planom, ale nie lękajmy się tylko trwajmy na modlitwie. Bracie i siostro zaufaj Bogu i dołącz do wielkie rzeszy ludzi różnych stanów, aby błagać Boga o miłosierdzie. Nowennę odmawiamy tylko w tej jednej intencji wszystkie części. Szczegóły możemy znaleźć na internecie jeśli nie mamy w domu tej nowenny.

6. W środę 13 maja będziemy przeżywać nabożeństwo fatimskie. Najpierw nabożeństwo majowe, następnie Msza św. Z kazaniem i cząstka różańca.

7. Zapowiedzi przedślubne: Kapusta Marek z Parafii tutejszej i Gołąbek Ewa z Parafii Majdan Królewski – zap. II. Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Marian Czajkowski. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.