IV Niedziela Wielkanocna – 03.05.2020

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • jutro św. Floriana – Patrona Strażaków, pamiętajmy w modlitwach o naszych strażakach,
  • w środę święto Apostołów Filipa i Jakuba,
  • w piątek Uroczystość św. Stanisława – Patrona Polski.
  • Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
    Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wzrost powołań, niech to będzie stała nasza troska i pamięć, aby nie zabrakło nigdy szafarzy świętych sakramentów i  głosicieli Słowa Bożego.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 1 z II klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 1 z III klatki. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować wczorajszą Uroczystość odpustową.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. Dziękujemy Róży św. Józefa za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i modlitwę będziemy kontynuowali w czerwcu.

5. Po konsultacji z rodzicami uczniów klas trzecich podjęliśmy decyzję, że I Komunia św. odbędzie się 27 września 2020r na Mszy św. o godz. 12.00. Jeśli będą jakieś przeszkody będziemy na bieżąco informowali rodziców.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację 24- godzinną. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na godziny nocne. Dziękujemy osobom, które pełnią taki dyżur.

7. Ze względu na obowiązujące przepisy nie mogliśmy się udać do chorych w naszej Parafii. Można odwiedzać tylko tych, którzy są w niebezpieczeństwie śmierci. Jeśli rodzina widzi pogarszający się stan, powinna wtedy zgłosić to do kapłanów, aby udzielić chorym sakramentów.

8. W dalszym ciągu zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej, aby wypełnić przykazanie kościelne i postanowienie, jeśli ktoś wzbudzał wcześniej w domu żal doskonały. Spowiedź możliwa zawsze pół godziny przed Mszą wieczorową.

9. Wyjątkowo ze względu na ograniczenia po nabożeństwie majowym będzie udzielana Komunia św., aby więcej osób mogło skorzystać z daru Eucharystii. Osoby, które przyjdą na Mszę św. prosimy, aby weszły do kościoła, gdy opuszczą świątynię ci, którzy byli tylko na nabożeństwie majowym.

10. Zapowiedzi przedślubne: Kapusta Marek z Parafii tutejszej i Gołąbek Ewa z Parafii Majdan Królewski – zap. I, Marek Łukasz z Parafii Chmielów i Daniela Zielińska z Parafii tutejszej, Serafin Wojciech z Parafii tutejszej i Puzio Paulina z Parafii w Majdanie Królewskim, Tomasz Zając z Parafii Chmielów i Katarzyna Nowak z Parafii tutejszej, Brzozowski Paweł z Parafii tutejszej i Bartoszek Kinga z Parafii w Biłgoraju – zap II. Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.