III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020

1.W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w środę św. Katarzyny Sieneńskiej,
  • w sobotę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze św. jak w niedzielę.

W tym dniu można zyskać odpust zupełny czyli darowanie kar doczesnych jeśli spełnimy warunki m.in. stan łaski , dlatego prosimy skorzystać z sakramentu pokuty, codziennie pół godziny przed Mszą św. Pamiętajmy o wywieszeniu w tych dniach flag narodowych i maryjnych.

Z racji Tygodnia Miłosierdzia prosimy złożyć dobrowolne ofiary dla biednych i  potrzebujących do skarbony z napisem Tydzień Miłosierdzia.

2. Do zmiany decyzji obowiązują przepisy 1 osoba na 15 metrów kwadratowych w kościele i poza kościołem. Wszystkich prosimy o zasłanianie twarzy i nosa. Prosimy osoby, które nie pracują, aby przychodziły na ranną Mszę św. a wieczorną pozostawić dla tych, co rano nie mogą. Różaniec jest odmawiany codziennie przed Mszą św. przez róże i o 20.30 przez kapłana z wiernymi, którzy przyjdą. Zapraszamy do udziału zachowując ilość osób zgodną z przepisami.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Józefa.

5. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będą codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.30.

6. Ze względu na zbliżający się odpust a także I piątek miesiąca jak również czas wielkanocny, wielu z nas nie było u spowiedzi, zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. Ci, którzy wzbudzali sobie żal doskonały, aby zyskać łaski, teraz powinni przystąpić do spowiedzi, aby to do czego się zobowiązali wcześniej było wypełnione.

7. W tym tygodniu wypada I  piątek i sobota miesiąca.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach również tych, którzy przystępowali na święta, prosimy zgłaszać w zakrystii nowych chorych, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

8. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy osoby z ul. Kościuszki 1 z II klatki.

9. We czwartek na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie po jednym rodzicu każdego ucznia z klas trzecich celem ustalenia nowego terminu I Komunii św.

10. Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę błagalną o deszcz, bo sytuacja jest bardzo poważna jeśli chodzi o suszę na terenie całego kraju.

11. Zapowiedzi przedślubne: Marek Łukasz z Parafii Chmielów i Daniela Zielińska z Parafii tutejszej, Serafin Wojciech z Parafii tutejszej i Puzio Paulina z Parafii w Majdanie Królewskim, Tomasz Zając z Parafii Chmielów i Katarzyna Nowak z Parafii tutejszej, Brzozowski Paweł z Parafii tutejszej i Bartoszek Kinga z Parafii w Biłgoraju – zap I. Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.