Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy Parafianom i Gościom najlepsze życzenia. Znajdujemy się w trudnej sytuacji, ale Jezus Zmartwychwstały pokazuje nam, że dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. On zwyciężył śmierć, szatana i grzech. On panuje nad wszystkim, trzeba tylko w to uwierzyć. I tego przede wszystkim życzymy – wiary żywej, że Bóg jest pośród nas bez względu na to co przeżywamy, czy radość , czy smutek. Niech Jego pokój spłynie na nas dziś i za tydzień, kiedy będziemy przeżywać święto Miłosierdzia Bożego, niech łaski Boga przemienią nas, nasze rodziny i świat, aby stał się Chrystusowy. Bóg chce nas uwolnić od zła, ale czeka na naszą modlitwę i pokutę. Niech w naszych rodzinach w czasie tych świąt króluje Jezus Chrystus Zmartwychwstały.

  • Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę.
  • Przez cały tydzień przeżywamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, jest to jedno wielkie święto, dlatego niech to będzie widoczne w naszym życiu przez modlitwę osobistą i przez uczestniczenie w nabożeństwach przez media. Od Wielkiego Piątku trwamy również  w nowennie do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego, które od lat jest obchodzone w II Niedzielę Wielkanocną. Jezus obiecuje wielkie łaski w tych dniach a szczególnie  w samo święto. Za tydzień  o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich  do włączenia się przez media w nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  • W następną niedzielę rozpoczyna się 76 Tydzień Miłosierdzia. Caritas Polska dziękuję wszystkim, którzy pomagają potrzebującym za pośrednictwem Caritasu.                

2. Bóg zapłać osobom, które przygotowały Ciemnicę i Boży Grób.

  • Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do właściwego przeżycia liturgii w dni świąteczne.

3. Bóg zapłać za złożone ofiary przez róże różańcowe na kwiaty do Grobu Pańskiego, dziękujemy za ofiary indywidualne i za te wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafialne.

4. Świąteczna prasa katolicka do nabycia na stoliku.

5. Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.

6.  Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Janina Wancerz. Módlmy się w jej intencji : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.