Ogłoszenia II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

1.W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we czwartek Uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski,
  • w sobotę św. Marka – to dzień imienin Ks. Marka będziemy się modlić w Jego intencji na Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele lub w domu.

Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Z tej racji Bóg obiecuje coś, czego nie jesteśmy wstanie pojąć, ale On mówi prawdę. Kto dzisiaj przystąpi godnie do Komunii św., odmówi koronkę do Bożego Miłosierdzia najlepiej o godz. 15.00 i zwróci się z wielką ufnością do Boga otrzyma darowanie wszystkich win i kar za grzechy. Coś takiego dokonuje się tylko w czasie chrztu św., a Bóg dziś pragnie nam tego udzielić. Ze względu na obowiązujące przepisy i udzieloną dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. warunki o których mowa wyżej można spełnić w domu wzbudzając sobie żal doskonały za grzechy – czyli ze względu na miłość do Boga i przyjmując Komunię św. duchową. Jeśli będziemy mieli możliwość to w najbliższym czasie należy przystąpić do spowiedzi indywidualnej.

O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich  do włączenia się przez media a konkretnie przez Facebook naszej parafii w nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Od dziś przeżywamy  75  Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji proszę w następną niedzielę złożyć dobrowolne ofiary dla biednych i  potrzebujących do skarbony z napisem Tydzień Miłosierdzia.

2. Jak słyszeliśmy w mediach od jutra następuje zmiana jeśli chodzi o ilość wiernych w kościele. W naszej świątyni spełniając wymóg prawny będzie się mieściło 32 osoby w tym 2 osoby w kaplicy. Dlatego wracamy do modlitwy różańcowej wspólnej przed Mszą św. wieczorną jak również będziemy kontynuowali różaniec o godz. 20.30 na który może przyjść również 32 osoby. Po tej modlitwie będzie możliwość przyjęcia Komunii św. Prosimy, aby osoby, które będą na Mszy św. nie przychodziły drugi raz na różaniec, ale umożliwiły innym osobom, by mogły skorzystać z daru modlitwy. Osoby w kościele mają zachować zasadę 1 osoba na 15 m kwadratowych, a więc należy rozproszyć się po całym kościele. Będzie też możliwość uczestniczenia na placu kościelnym, zachowując odległość od siebie 2 metry. Obowiązują w kościele i poza wszystkich maski.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. Do odmawiania Różańca w tym tygodniu prosimy Różę Miłosierdzia Bożego.

5. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Róża Grzesik.

Módlmy się w jej intencji : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.